THE RECONNECTION

THE RECONNECTION – TEKRAR BAĞLANTI

RECONNECTIVE HEALING – TEKRAR BAĞLANTI ŞİFASI

Tekrar Bağlantı (The Reconnection™),

Kendi öz gerçeğimiz ile bağlantımızı yeniden oluşturan, varlığımızın tüm parçalarına ulaşmamızı sağlayan ve tüm evrenle bağlantı kurmamıza yardım eden beşinci boyut yeni enerji şifası’dır.

Uygulayıcı ellerini kullanarak beşinci boyut enerjisini alıcının enerji bedenine aktarır, alıcıya dokunması gerekmez. Seans süresince kişinin aküpunktür meridyenleri boyunca

Axiatonal çizgiler

hatlarının evrensel bağlantısını sağlayarak tüm sübtil/fiziksel

Enerji Bedenlerimiz

bedenlerin şarj olmasına, negatif duygu ve düşünce kalıpların temizlenmesine, duygusal ve ruhsal düzeyde yenilenmesine yardımcı olur.

Tekrar Bağlantı Şifasını ® geliştiren ve dünyaya tanıtan Dr. Eric Pearl’dür. Dr. Eric 2 ay ömür biçip ameliyat etmeye değmediğini söyledikleri pankreas kanseri olan bir hastanın Tekrar Bağlantı Şifasını ® uygulamasıyla tümörünün tamamen eriyip yok olma deneyimine aracı olan kişidir.

Tekrar Bağlantı Şifası ®, atletik performansın pekiştirilmesinde ve Olimpik rekabet düzeyinde iyileşme durumlarında kullanıldı. Birçok kişi Tekrar Bağlantı ® frekanslarına tabi tutulan sakatlanma ve yanıkların daha hızlı iyileştiğini belirtiyor.

Kirlian fotoğrafçılık yöntemi ve diğer ölçüm araçları, iyileşme sırasında güçlü önce/sonra enerji imza değişikliklerine işaret ediyor. Sadece 2 dakikalık bir seans sonrası kişinin aurasındaki

seans öncesi – seans sonrası

değişim şaşırtıcı derecede olumludur.

Çeşitli kanser türleri, AIDS-bağlantılı vakalar, Kronik Yorgunluk Sendromu, Multiple Sclerosis, epilepsi, eklem/mafsal rahatsızlığı, doğumdan kalma fiziksel bozukluklar, beyin felci v.b. bu frekansların gerektiği gibi uygulanması sonucunda iyileştiği bildirilen rahatsızlıklar arasında yer alıyor ama bunlarla sınırlı kalmıyor.

Şifa verilişi sırasında frekanslara ilişkin güçlü fiziksel kanıt var.

Çalışmalar, şifa verilişi sırasında, yüksek frekans enerji emisyonunun absorbe edildiğini gösteriyor. Şifa verilişi sırasında hastalar bir dizi irade dışı fiziksel tepki veriyor. Yürütülen çalışmalar, hastaların beyin dalga kalıplarının, şifayı veren kişinin kalp hareket kalıplarını değiştirdiği veya ona uyum gösterdiğini ortaya koyuyor.

Bu frekanslarda yıllarca çalışmanın deneyimlerine göre, birçok kişi 1-3 seans arasında belirli bir derecede şifa alabiliyor. İyileşme Tanrı’nın bir hediyesi olarak, uygun bir anda aniden gerçekleşebilir. O an tek bir seansla, seanstan bir gün sonra veya bir ay sonra da gelebilir. En iyi sonuçlar, aralarında en az bir gün olmak üzere üç seans sonrasında elde edilebilir. Seanslar arasında birkaç gün bırakmak, şifanın tam biçimini alması için uygun bir alan sağlar.

Şu da var ki, birçok insan sadece tek bir seansta da yeterince şifa alabilmektedir.

Özel Seans:

Size özel tekrar bağlantı şifası terapistiniz ile teke tek yapılan seanstır. 30-45 dakika

Kişisel Bağlantı :

Tekrar bağlantı (The Reconnection ) uygulaması mevcut akupuntur çizgilerimizin doğrudan üstbenlik ile bağlantılı açık uçlu hatlara (aksiyatonel hatlar) uzatılmasına yönelik bir çalışmadır. Uygulama birbirini takip eden birer günden toplam 2 günde tamamlanır. Seanslar 40-60 dakika sürer.

Tekrar Bağlantı  (The Reconnection)
Vücudumuzdaki meridyenler (diğer bir deyişle akupunktur hatları) aslında yerküremizi bir enerji şebekesi gibi çevreleyen ve Machu Picchu ve Sedona gibi bilinen, güçlü odak merkezlerinde kesişen hatlara bağlıydılar. Bu hatlar ise uzayarak bizleri çok daha büyük bir şebekeye, yani tüm evrene bağlamak üzere tasarlanmışlardı.
Her birimizin bedeninde kendimize has enerji hatları ve noktaları vardır. Bir zamanlar olduklarının sadece basit birer kalıntısı haline gelmiş olsalar da, bu hatlar ve noktalar bizler ile evren arasında bir “arayüz” (interface) görevi görmeye devam ederler: yani, küçük ile büyük arasında, mikrokozmos ile makrokozmos arasında, insanoğlu ile kainat arasında enerji, ışık ve bilgi iletişimini sağlayan birer kanaldırlar. Zaman içerisinde bir noktada, insanoğlunun bu hatlarla bağlantısı koptu ve evrenle aramızda doğuştan varolan bağı kaybettik. Böylece önceleri sahip olduğumuz süratle artan evrimleşme hızımızı da kaybetmiş olduk. Tekrar Bağlantı (THE RECONNECTION) bu bağı tekrar kuran “yeni” merkezi hatları, bugüne kadar görülmemiş derecede güçlü ve gelişmiş bir düzeyde oluşturur. Bu hatlar, zaman ötesi bir zeka ağının, insan vücudunun yenilenme işlevleri için gerekli enerjiyi çeken paralel-boyutlu bir sistemin parçalarıdır.

Önemli not: Bu çalışma kapsamında The Reconnection ve Reconnective Healing’le ilgili kişiler sağlık problemlerinin teşhisi yada tedavisi konusunda hiç bir iddiada bulunamaz, söz yada garanti veremez. Tıbbi tedavi ve kontrollerinizi takip etmek sizin sorumluluğunuzdadır.

.

.

Ahmet Kaya

The Reconnection ve Reconnective Healing

TEKRAR BAĞLANTI ve TEKRAR BAĞLANTI ŞIFASI uygulayıcısı

.

Sıkça Sorulan Sorular

Reconnective Healing® (Tekrar Bağlantı Şifası) ile The Reconnection® ( Tekrar Bağlantı)

Reconnective Healing® (Tekrar Bağlantı Şifası) ne demek ve kullanılan diğer enerji çalışmalarına göre nasıl bir farklılık sergiliyor? Nasıl işliyor? Neyi iyileştiriyor (fiziksel ya da mental)? Diğer frekanslarla nasıl karşılaştırılabilir? Bu, diğerlerinden daha büyük ve güçlü mü?

Dünyaya daha kapsamlı şifa frekansları sağlayan yeni kurulmuş bağlantılar aracılığıyla çalışan ve el dokunmaksızın gerçekleştirilen bir şifa çeşidi. Söz konusu frekanslar Eric Pearl tarafından gerektiği gibi eğitilmiş kişilerce bu bağlantılara girmek suretiyle “keşfedilebilir” ve kullanılabilir. Gerektiği şekilde yönlendirilen bütün insanlar söz konusu frekansları keşfedecek potansiyele doğuştan sahiptir. Bu frekanslar kendimizi ve başkalarını iyileştirmek için kullanılabilir.

Dr. Pearl bu alana nasıl girdi? ( ne zaman,v.b.)

Dünyaca tanınmış şifacı Dr. Eric Pearl, The Other Side, The Leeza Show, Sally Jessy Raphael, Art Bell, America’s Health Network, Extra, FOX TV (Drs. Andrew Weil ve Dean Ornish ile beraber) ve dünya çapında bir çok televizyon programına konuk olmuştur. Aynı zamanda, Madison Square Garden Tiyatrosu’nu tamamen doldurmuş ve seminerleri, The New York Times da dahil olmak üzere birçok dergide yayınlanmıştır.

Bir doktor olarak Eric, bir gün hastaları, onlara fiziksel olarak dokunmamış olmasına rağmen, bedenlerinin üzerinde ellerinin gezindiğini hissettiklerini söyleyene kadar 12 yıl boyunca son derece başarılı bir kayropraktis kliniği işletmekteydi. İlk bir kaç ay süresince avuçları sivilcelendi ve kanadı. Kısa bir süre sonra hastaları melekler gördüklerini, kanser, AİDS ve ona bağlı hastalıklar, kronik yorgunluk sendromu, felç, doğuştan gelen anomaliler ve diğer ciddi bedensel problemlerden mucizevi bir şekilde iyileştiklerini bildirmeye başladılar. Bütün bunlar, Eric ellerini onların yakınında tuttuğu zaman gerçekleşiyordu. Bütün bunlar bugün de devam etmektedir.

Eric’in hastalarının şifaları şu ana kadar altı kitapta toplanarak belgelenmiştir. Bu kitaplardan biri kendisi tarafından yazılmış THE RECONNECTION®: HEAL OTHERS, HEAL YOURSELF (Tekrar Bağlantı: Kendinizi Şifalandırın, Başkalarını Şifalandırın) 23 dile çevrilmiştir ve bir çok ülkede çok satan kitaplar listesinde yer almaktadır.

Los Angeles’de yaşamakta olan Eric, tüm dünyadaki üniversite ve hastanelerdeki üst düzey doktor ve tıp araştırmacılarının büyük ilgisini çekmektedir. Bu hastane ve üniversitelerin arasında Jackson Memorial Hospital, UCLA, Cedars-Sinai, the VA Hospital, University of Miami Medical School ve University of Arizona ( Bu üniversite, Dr. Andrew Weil’in isteği üzerine Eric’in doktorlara hitap ettiği ve yeni araştırma programlarının süregeldiği yerdir.) sayılabilir.

Reconnective Healing® (Tekrar Bağlantı Şifası) ile The Reconnection® ( Tekrar Bağlantı) arasındaki fark nedir?

Reconnective Healing® ile The Reconnection® arasındaki temel fark niyettir. Fiziksel, mental, duygusal veya spiritüel olsun, Reconnective Healing’in® niyeti şifa vermektir. The Reconnection®’in niyeti, kişiyi dünyanın axiatonal kafesiyle yeniden temasa geçirmektir. Ancak, şunu biliyoruz ki, mevcut durumda, bu ikisi birbirinden tamamıyla ayrı süreçler değildir. Reconnective Healing® sırasında, kişi, aksiyonel kafese bir dereceye kadar yeniden bağlanabilir, ve insanların The Reconnection® sırasında da şifaya kavuştuğu görülmüştür. Şu anda, bunların her birinden tam anlamıyla yararlanabilmek için,Reconnective Healing® ve The Reconnection® ayrı zamanlarda yapılmalı/deneyimlenmelidir.

Bunu kimler öğrenebilir? Seminerlerinizde öğrenemeyenlere rastladınız mı?

Dünyaya ilk kez intikal eden bu yeni frekanslarla çalışmayı herkes öğrenebilir. Her hafta,Reconnective Healing®, dünyanın her yerinden gelen farklı kültür ve görüşlere sahip kişilere öğretilmektedir. Bunu öğrenen insanlar hayatın her alanında, çeşitli demografik ve sosyoekonomik katmanlarda mevcuttur.

İyileşmek istiyorum. Özel bir randevu mu gerekiyor, yoksa bir seminere mi katılmalıyım?

Bu birkaç unsura bağlı. Öncelikle, eğer ilgi alanınız başkalarını da şifaya kavuşturmayı içeriyorsa, bir seminere katılmak sizin için daha yerinde bir karar olabilir.

Seminerlere katılan birçok kişinin anlattığına göre, niyet başkalarının iyileşmesini kolaylaştırmayı öğrenmek olmasına rağmen, sadece katılarak bile şifa bulmak mümkün. Ve, bunun sizin için de geçerli olacağına ilişkin spesifik bir söz veremiyorsak da, bu iyileşme frekanslarına bir hafta sonu boyunca dahil olmak konusunda çok söz söylenilebilir. Bu çalışmayı öğrenmek sadece kişisel yarar sağlıyor diye değil, ama yardım amacıyla başkalarına sunabilmeye muktedir olma hediyesini alabilmek açısından da önemli. Eğer tek katılma amacınız sadece kendinizi iyileştirmekse, özel bir randevu almak isteyebilirsiniz. Eğer amacınız kendinize olduğu kadar başkalarına da yardımcı olmaksa, sizin için en uygun yol seminere katılmak olacaktır.

Seminerlere ilişkin bilgi için lütfen http://www.TekrarBaglantı.com Web sitesine giriniz.

Dr. Pearl’den özel bir randevu almak isterdim. Bunu nasıl yapabilirim? Los Angeles’a mı gitmem gerekecek?

Çok sıkı bir çalışma programı izlemeye devam ettiğimizden, Eric’in özel bir randevuya ayıracak bir zamanı hemen hemen yok. Ancak, Eric’in eğittiği, onun gibi ve  aynı sonuçlarla özel seanslar verme sertifikasına sahip, uygun durumda ve çok daha yakın noktalarda yüzlerce pratisyen var. Halka açık online Directory of Practitioners’da size en yakın pratiseyine ilişkin bilgileri elde edebilirsiniz.

Özel seanslar için Eric’in ne zaman vakit bulabileceği belirsiz. Ancak, diğer pratisyenlerin elleri aracılığıyla elde edilen başarıyı görüyoruz ve insanların tek tek Eric’i görmek zorunda olmadıklarına inanıyoruz.

Eric ya da bir başka pratisyen herhangi bir hastalık üzerinde başarı elde etti mi?

Yıllar içinde çok sayıda hasta gördük, öyle ki, artık bu noktada, spesifik bir vakayı hatırlamak olanaksız. Anlaşılması gereken en önemli nokta Reconnective Healing®’in potansiyel başarıları, spesifik semptomlara veya koşullara bağlı değil. Aslında, yıllar içinde gördüğümüz en büyük iyileşmelerin bazılarında, hastaların nelerle mücadele halinde olduğu hakkında hiçbir bilgiye sahip değildik. Ve çoğu kişi fiziksel anlamda ani ve kalıcı sonuçlar görürken, seyrek de olsa, bazı kişiler hiç cevap vermeyebiliyor. Başka bir deyişler, pratisyen, bir gün boyunca aynı hastalıktan çeken üç kişi görebilir. Bunlardan ikisi tam anlamıyla iyileşirken, üçüncüsü cevap vermeyebilir. Yine de biz Reconnective Healing®’in fiziksel, duygusal veya diğer her türlü soruna karşı geçerli bir opsiyon olduğuna inanıyoruz.

Şifa seans/The Reconnection’dan ne bekleyebilirim? İşe yaradığını nasıl bilebilirim? Derhal iyileşecek miyim?

Herkesin Reconnective Healing® deneyimi özgün. Sık sık, iyileşme bir anda ve sadece tek bir seansta gerçekleşebilir, ama bazen iyileşmenin kendini göstermesi biraz daha uzun bir zaman alabilir. Eğer şanslıysanız, iyileşmeniz, sizin umduğunuz bir şekilde gelebilir, ancak, eğer gerçekten şanslıysanız, iyileşmeniz, Evren tarafından seçilen ve sadece size uygun olan bir biçimde gelir.

İyileşme her türlü şekilde gelebilir, ve iyileşmeye izin vermenin en iyi yolu, yapışmaksızın sürekli umut eden bir ruh hali içinde olmaktır.

İyileşmenin ne şekilde ya da ne zaman geleceğini kimse tahmin edemez. Ancak, çoğunlukla üç seanstan sonra bir şey olur.

Dr. Pearl söz konusu frekansların varlığını kanıtlamak için ne gibi bilimsel çalışmalar yaptı? Bu çalışmaları nerede ve ne zaman yaptı? Enerji şifasının varlığını kanıtlayan başka çalışmalar var mı?

University of Phoenix’deki İnsan Enerji Sistemleri Laboratuarı’nda yapılan çalışmalar da dahil olmak üzere, üniversite çalışmaları bu frekansları tanımladı ve varlıklarını doğruladı.

Bu yeni frekanslar, ve Dr. Pearl’ün bu şifaları uygulama çalışmaları, The The Reconnection® dışında,  Dr. Gary Schwartz and Linda Russek, PhD tarafından yazılan, The Living Energy Universe de dahil olmak üzere 5 kitabın konusu oldu.

Eric Pearl bu frekansları kullanmak suretiyle yüzlerce iyileşmeyi kolaylaştırdı. Diğer binlerce kişi bu frekanslarla çalışabilmek ve şifa sağlayabilmek amacıyla eğitildi. Bu kişilerin çoğu tıp doktoru, hemşire, fizyoterapist, araştırmacı ve chiropractor.

Reconnective Healing®, atletik performansın pekiştirilmesinde ve Olimpik rekabet düzeyinde iyileşme durumlarında kullanıldı. Birçok kişi Reconnective Healing®’in frekanslarına tabi tutulan sakatlanma ve yanıkların daha hızlı iyileştiğini belirtiyor.

Çeşitli kanser türleri, AIDS-bağlantılı vakalar, Kronik Yorgunluk Sendromu, Multiple Sclerosis, epilepsi, eklem/mafsal rahatsızlığı, doğumdan kalma fiziksel bozukluklar, beyin felci v.b., bu frekansların gerektiği gibi uygulanması sonucunda iyileştiği bildirilen rahatsızlıklar arasında yer alıyor ama bunlarla sınırlı kalmıyor.

Dr. Richard Gerber da, Titreşimsel ve Enerji İlacı’nın çeşitli şekillerine ilişkin olarak bilimsel destek sağlayan çok-yönlü çalışmalarını tanımlayıcı ve açıklayıcı çok sayıda çalışma gerçekleştirdi. (kitaplarına ve kaset dizilerine bakınız)

Şifa verilişi sırasında frekanslara ilişkin güçlü fiziksel kanıt var.

Çalışmalar, şifa verilişi sırasında, yüksek frekans enerji emisyonunun absorbe edildiğini gösteriyor. Şifa verilişi sırasında hastalar bir dizi irade dışı fiziksel tepki veriyor. Yürütülen çalışmalar, hastaların beyin dalga kalıplarının, şifayı veren kişinin kalp hareket kalıplarını değiştirdiği veya ona uyum gösterdiğini ortaya koyuyor

Kirlian fotoğrfaçılık yöntemi ve diğer ölçüm araçları, iyileşme sırasında güçlü önce/sonra enerji imza değişikliklerine işaret ediyor.

Frekansı gözlemleyebilecek bir cihaz halen geliştirilme aşamasında.

Bu frekanslar güçlü ve hissedilebilir olup (yani, duyum testleri aracılığıyla fiziksel anlamda algılanabilir) çift kör, rastgele çalışmalar sırasında gerçek oldukları kanıtlanmıştır.

Bütün bir dünya yüzünde, bu frekansları ortaya çıkaracak tek kişi Dr. Pearl müydü? Bunu nasıl bilebilirsiniz?

1993 yılında, o chiropractor’ken, hastalarının aniden çeşitli arazlardan mucizevi bir şekilde kurtulduklarına ilişkin haberler verdiği sırada bu çalışma Eric’den akmaya başladı. O zamandan bu yana, Eric sadece bu iyileşmeleri kolaylaştırmak değil, aynı zamanda, iyileşmelerin nasıl kolaylaştırılabileceğini başkalarına da öğretmek için kabiliyetlerini geliştirdi. Şimdi Eric, söz konusu yeni şifa frekansları hediyesini diğer insanlara da verebilmek için zamanının çoğunu seyahat ederek geçiriyor.

Neden Reconnective Healing®’ daha önce yoktu? Başka bir adla daha önceleri de varolması mümkün mü?

Reconnective Healing® hem “eski” hem de yeni. Eski, çünkü o Evren’e ait, ama aynı zamanda yeni, çünkü bu frekanslar dünyada daha önce hiç mevcut olmadı. Birçok bilim adamı, felsefeci ve kadim uygarlık, milenyumun sonuna doğru bir bilinç değişimi veya “çağ değişimi” döneminden geçeceğimiz tahmininde bulunmuştu. İşte bu değişim, daha büyük ve daha kapsamlı frekansların buraya “uyumlanmasına” ve Dünya’nın iyileşmesi için kullanılabilmesine izin verdi.

Yüzyıllardan bu yana mevcut olan Reiki, Qi Gong ve Johrei gibi diğer şifa frekansları, Reconnective Healing® ile aynı frekans’ta değil.

Şifa Tanrı’nın bir hediyesi. Diğer şifacılar bunu diğerlerine iletemezken, Dr. Pearl nasıl iletebiliyor?

1993 yılında, o chiropractor’ken, hastalarının aniden çeşitli arazlardan mucizevi bir şekilde kurtulduklarına ilişkin haberler verdiği sırada bu çalışma Eric’den akmaya başladı. O zamandan bu yana, Eric sadece bu iyileşmeleri kolaylaştırmak değil, aynı zamanda, iyileşmelerin nasıl kolaylaştırılabileceğini başkalarına da öğretmek için kabiliyetlerini geliştirdi. Şimdi Eric, söz konusu yeni şifa frekansları hediyesini diğer insanlara da verebilmek için zamanının çoğunu seyahat ederek geçiriyor.

“Aktive olmak”tan neyi kastediyor? Aktive ettiği nedir?

Reconnective Healing® seminerlerinde Eric Pearl ile birlikte çalıştıktan sonra, tam anlamıyla aktive ve bu yeni şifa frekanslarında eğitilmiş olacaksınız. Ve, Eric’in best-seller “Heal Others, Heal Yourself” (Başkalarını İyileştir, Kendini İyileştir) kitabını okuyarak, bu frekanslarda bir dereceye kadar, belirli bir düzeyde aktive olabilirsiniz.

“Aktive olmak”, vücutlarımızın dünyada ilk kez mevcut olan bu yeni frekansları farkına varmasını ve uyumlanmasını sağlayan bir süreçtir. Dünyada herkes bu frekansları “hissedebilir ve bunlarla çalışabilir”, ancak, en yüksek aktive olma düzeyi ve bunların nasıl kullanılacağını en iyi şekilde anlamak için, I-II Aşama Semineri’ni almanız tavsiye edilir.

Şifanın kaynağı nedir? Enerji Kaynağı nedir?

Bu şifaların kaynağı Tanrı/Sevgi/Evren’dir – birini seçin. Bu frekanslar bütün düzeylerde iyileşmemize ve bir zamanlar ne idiysek onunla yeniden bağlantı kurabilmemize ve yeniden o olabilmemize yardımcı olabilir.

Bu, vücudun Çakra veya enerji sistemleriyle nasıl çalışır?

Reconnective Healing® “ışık ve bilgiyi” paylaşarak çalışır ve insan enerji sistemleri de dahil olmak üzere vücudun bütün kısımlarıyla çalışma potansiyeline sahiptir.

Kaç seansa ihtiyacım var? Neden tek seanstan fazlasına ihtiyacım olsun?

Bu frekanslarda yıllarca çalışmanın deneyimlerine göre, birçok kişi 1-3 seans arasında belirli bir derecede şifa alabiliyor. İyileşme Tanrı’nın hediyesi olarak, uygun bir anda aniden gerçekleşebilir. O an tek bir seansla, seanstan bir gün sonra veya bir ay sonra da gelebilir. En iyi sonuçlar, aralarında en az bir gün olmak üzere üç seans sonrasında elde edilebilir. Seanslar arasında birkaç gün bırakmak, şifanın tam biçimini alması için uygun bir alan sağlar.

Şu da var ki, birçok insan sadece tek bir seansta da yeterince şifa alabilmektedir.

Nasıl “iyi” bir pratisyen olunabilir? Bazı pratisyenler diğerlerinden daha mı etkin?

Öyle görünüyor ki, Eric’le bir zaman geçiren herkes aynı derecede aktive oluyor. Bu frekansları iyice öğrenebilmeleri için gereken sanatkarlık ve hassasiyeti diğerlerine de aktarabilmek için doğal olarak haftasonları da çalışıyor. Ama sanırım, eğer bir pratisyeni diğerinden ayıran bir unsur varsa, o da egonun denklem dışı kalmasını sağlama yeteneği. Açıkçası bu çalışma enerjiyi özel alanlara yöneltilmek veya teşhis koymakla ilgili değil. Aslında, geçen yıllarda gördüğümüz en büyük iyileşmelerden bazıları, hastaların nelerle boğuştuğunu hiç bilmediğimiz vakalarda gerçekleşti. Ayrıca, Reconnective Healing® ve The Reconnection®’in en etkin olduğu durumun diğer yöntemlerden bağımsız bir şekilde uygulandığı zaman olduğunu pratisyenlerin anlaması önemlidir. Başka bir anlatımla, bu çalışmayı entegre bir biçimde aktaran pratisyenler, Reiki, Johrei v.b. gibi diğerleriyle kombinasyon yapamaz.

Bir yıl önce sertifika alan bir pratisyen mi, yoksa seminerleri geçen ay tamamlayan bir pratisyen mi daha etkindir?

Biz, bütün pratisyenlerin yeteneklerinin başlangıçtan itibaren aynı düzeyde olduğunu düşünüyoruz. Ancak, öyle görünüyor ki, zaman, birçok pratisyenin daha yüksek bilme/bilgi düzeylerine erişmesine izin veriyor. Tanrı/Sevgi/Evren’in – hangi sözcükle daha rahat hissediyorsanız – müşterilerinizin tam o anda ihtiyacını duyduğu şifayı sağlayacağına güvenmeyi öğrenmek, bu çalışmayı tam anlamıyla kavramaya giden yolda muazzam bir başarıdır. Bunu diğerlerine sunma fırsatı bulanlar, seminerden bağımsız olarak seans denemelerinde bulunacak olanlara göre daha güçlü bir bilme/bilgi hissi geliştirmiş olabilirler.

Sonucu tahmin etmek için, geçmiş deneyimlerin şahitliğini uygun bulmuyoruz. Lütfen, pratisyenin spesifik bir söz veya garanti veremeyeceğini biliniz. Görünürde aynı semptom veya teşhise sahip üç kişi gelebilir ve üç ayrı sonuç ortaya çıkabilir. Cevap veren kişidir, durum değil, dolayısıyla, sonucun ne olacağına ilişkin göstergeler olarak spesifik sorunlara ilişkin geçmiş deneyimler göreli anlamda manasızdır. Eğer pratisyen çeşitli ve dramatik şekillerde şifaya kavuşan 114 kişi ile birbiri ardından çalışmışsa, bu, sizin de benzer şekilde şifaya kavuşacağınız anlamına gelmez. Yine bunun gibi, eğer pratisyen, kendilerinde herhangi bir değişiklik algılamayan çok sayıda insanla çalışmışsa, büyük bir olasılıkla bunun anlamı, söz konusu çok sayıda kişinin, bir nedenden ötürü şifanın kanıtlarına şahit olmaması gerektiğindendir. Lütfen bunu, bir kuaför salonunu ilk kez aramaya, kıvırcık saçlar için en iyi elemanın kim olduğunu sormaya, telefona cevap veren kişinin ise bütün elemanların kıvırcık saçlarda mükemmel sonuçlar aldığını söylemesi gibi bir durumla karıştırmayın. Çoğu durumlarda, bu kez bir cevabın kesinlikle yalan olduğunu biliriz ve telefon hattının diğer tarafındaki kişinin böyle bir yalana inanacağımızı düşünmesi üzerimizde adeta bir hakaret etkisi yapabilir.

Şükür ki, söz konusu soruyu soran kişinin böylesi bir cevaba inanmayacak kadar akıllı olduğunu fark etmeyecek düzeyde bir anlayışla yaşaması gereken taraf biz değiliz. Bu, farklı bir durum. Şifayı yönlendiren kişi sizinle etkileşim içinde olan kişi değil. Şifalandırma, Tanrı, Sevgi veya Evren tarafından yönlendiriliyor; sizi en mutlu eden sözcüğü seçin. Sizin tercih ettiğiniz kişi, sadece orada olmak suretiyle kolaylaştırıyor; sadece gözleme ve dinleme yoluyla katılıyor.

Hiçbir pratisyen, belli bir sağlık alanında ona özel bir statü kazandıran herhangi bir geçmişe sahip değildir. Burada uzmanlaşma geçerli olamaz, çünkü şifayı veren hastalık değil, kişi…ve şifa, yaşanan hayatın spesifik yoluna paralel olarak kişiye neyin uygun olduğuna bağlıdır ki bu kişilerin bilinçli istekleriyle aynı olmayabilir. Dolayısıyla pratisyen seçerken bizim önerimiz, geçmiş deneyimlere veya anlatılanlara göre değil, aldığınız titreşimlere göre hareket etmenizdir.

Tekrar Bağlantı Şifa seansına mı yoksa Tekrar Bağlantı seansına mı ihtiyacım olduğunu  nasıl anlayabilirim?

Reconnective Healing® veya The Reconnection®’e ihtiyacınız olup olmadığını anlamak için, kendinize bu seansa ilişkin olarak niyetinizin ne olduğunu sorun. Eğer niyetiniz ne suretle olursa olsun iyileşmekseReconnective Healing®’i alın. Eğer kafanızda herhangi bir şekilde iyileşmek yoksa, ama büyümenize/ilerlemenize yardımcı olacak ve kendinizi ve hayatınızı değiştirmenizde size yardımcı olacak “bir şey” istiyorsanız, o zaman, büyük bir olasılıkla The Reconnection®almak isteyeceksiniz. Bu konuda nasıl bir karar alacağınıza ilişkin olarak daha fazla yardım için, bölgenizdeki Reconnective Healing® pratisyenine başvurabilirsiniz.

Kitabı okumak beni bu frekanslarda aktive eder mi? Veya, “ellerim kitabı okurken karıncalanmaya başladı, kitabın sonundaki egzersizleri yaptım, ve insanlar üzerinde de çalışıyorum. İnsanlar, onların üzerinde çalıştığım zaman bir şeyler hissettiklerini söylüyor, ve iyileştirmede bazı başarılar sağlıyorum. Bu benim aktive olduğum anlamına mı geliyor? Reconnective Healing® mi yapıyorum? Neden bir seminere katılmak zorundayım?

Bu frekanslarda belirli bir düzeyde aktive olmak sadece Eric’in best-seller “The Reconnection: Heal Others, Heal Yourself” kitabını okumakla da gelebilir. Ancak, bu frekanslarda en güçlü aktive edilme biçimi yanlızca Eric’in seminerlerinden birisinde hazır bulunarak sağlanabilir.

Aktive olmanın sadece kitabı okumakla gerçekleştiğine ilişkin bilgiler veren kişiler oldu. Ayrıca, Eric’in kitabında özetlediği bazı temel egzersizleri yapmak suretiyle “enerji hissettiklerini” ve diğerleriyle çalışarak onların da bu enerjiyi hissetmelerini sağladıklarını ve hatta iyileşmeleri kolaylaştırdıklarını söyleyenler olmuştur.

Bu seminerlere sadece insan iyileştirme sanatında beceri kazanmış kişilerin katılabileceğini varsayıyorum.Yanılıyor muyum ?

Durum hiç de öyle değil. Etkinliklerimize çeşitli insanların katıldığını görüyoruz. Tabii, bunların arasında çeşitli iyileştirme yöntemlerinde beceri kazanmış ve bu alanda yıllardan bu yana çalışan kişiler de var. Ama daha önce böyle bir şey yapmamış, eşit veya daha büyük sayıda kişi de seminerlerimize katılıyor. Lağımcı ve inşaat işçileri, bankerler ve ev kadınları – hatta bir avuç buluğ çağında kişi – eğiterek sertifika verdiğimiz kişiler arasında yer alıyor.

I/II Aşama Haftasonu’nda ne öğreneceğim?

Katılımlara Reconnective Healing®’nin nasıl pratiğe uygulanacağını öğreten I/II Aşama Haftasonu bütün bir haftasonuna yayılıyor. 19.00-22.00 saatleri arasındaki Cuma gecesi seminerinde (İyileşmenin Özü) Eric, bütün bunların nasıl geldiğine ilişkin tarihi anlatıyor. Katılımcılar arasından seçilen kişiler üzerinde uygulamalar yapıyor ve seyircilerin bu belirgin frekansları hissetmeye başlaması için eller aktive ediliyor.

Cumartesi ve Pazar seminerleri 9.30’da başlııyor 18.30’de bitiyor. Cumartesileri  “masa zamanı” dediğim bölümü başlatırız. Masaj masalarını öyle bir yerleştiririz ki, katılımcılar, sırayla hem pratisyen hem de hasta rolünü oynayabilir. Eric, her masayla kişisel olarak ilgilenir ve katılımcılar seminerin bu noktasında, sadece bu frekansları nasıl hissedebileceklerini değil, aynı zamanda diğerlerine yardım amacıyla bunları nasıl uygulayabileceklerini öğrenmeye başlar. Günboyu, çok sayıda egzersiz ve soru-cevap bölümleri var.

Pazar günü aynı şekilde devam eder, ancak günün büyük kısmı kendini-iyileştirme, uzaktan iyileştirme kavramlarının tartışılmasına ve Eric’in spesifik şartlarda yardımcı olduğunu tespit ettiği ve zaman zaman uygulanan el ile pozisyonlama bölümüne ayrılmıştır. Buna ek olarak, bu çalışmayı mevcut bir pratiğe dahil etmek veya bu tür bir hizmeti ilk kez sunmak gibi pratik şeylerin tartışılması için de zaman vardır. Benim katıldığım seminerlerden hiçbirinde, hafta sonunu bitirdikten sonra, bu çalışmayı yapamayacaklarını düşünen kimseyle tanışmadık.

Cuma günleri geç saatlere kadar çalışmak zorundayım. Cuma gecesi dersi şart mı?

I/II Aşama Hafta sonu seminerinde, Cuma gecesi dersi zorunlu DEĞİL, ama, hafta sonu boyunca herkesin aynı sayfaları okuyor olması açısından, katılımın avantajlı olduğunu düşünüyorum. Kayıt yaptırmaksızın bir seminere gelmek girişi garanti etmez ve geri dönmek gibi bir sonuç doğurabilir. Pazar günü 21.00’de ayrılmak üzere hazır olmanız tavsiye edilir. Seminerden erkenden ayrılmak, kursu bitirdiğinize ilişkin sertifikayı alabilmek için gereken bazı talepleri yerine getirmenize izin vermeyebilir.

Şu anda bir kişi hangi aşamaya katılabilir?

Seminerlere katılmış ya da katılmamış, seansları yapmış ya da yapmamış, veya diğer pratisyenlerle ilişkiye girmiş ya da girmemiş olsun, aktive edilmiş frekansları taşıyan herkesin aynı düzeye aynı anda tekamül ettiklerini keşfettik. Frekanslar tekamül ediyor, ve biz de onlarla birlikte tekamül ediyoruz. Eğer bir kişinin içindeki frekanslar aktive edilmişse, o kişi frekansların o anda tekamül ettiği düzeyde aktive olmuş oluyor. Dolayısıyla, aktive edilmiş oldukları zamanın uzunluğu ne olursa olsun, bütün pratisyenler aynı düzeydedir.

III’üncü Aşama seminerinde ne öğreneceğim?

III’üncü Aşama Semineri’nde öğrenecekleriniz 1993 yılında Eric’in geçtiği ve onda bu yetenekleri tetikleyen bir dizi seansa doğrudan bağlı. O sırada bir Chiropractor olan Erickendisini, vücutlarımızın üzerindeki meridyen çizgilerinin (aküpunktür çizgileri gibi), gezegenimizin üzerindeki, Macchu Pichu ve Sedona gibi bilinen enerji noktalarından geçen ve diğer yıldız ve gezegenlere doğru devam eden, ley hatlarına aktive edilmesi için tasarlanmış bir dizi alışılmamış seansın ortasında buldu. Ana fikir aktive edilmekti, çünkü, etrafımızdaki evrenle tam bağlantı bir noktada kesilmişti, bu süreç bizi “reconnect” edecek, artan bir iyileşme hissine ve tekamüle izin verecekti. Her ne kadar acayip gözükse de, Eric’in merakı ağır bastı ve bu süreçten geçmeye karar verdi. İşine geri döndükten bir süre sonra, hastaları daha önce hiç olmadık çeşitli olaylar anlatmaya başladılar ve neredeyse her gün iyileşme vakaları görülmeye başladı.

III’üncü Aşama’ya katılanlara bu kafes-çalışmasını öğreteceğiz – hatların sıralanmasını – böylece, onlar diğerlerinin Tekrar Bağlantısını kolaylaştırabilecekler.

Bir’den fazla The Reconnection®seansına ihtiyaç var mı?

Bir kez bağlandıktan sonra, bağlantı bir daha kesilemez. Dolayısıyla bir kez Reconnection yeterlidir. Seanslarınız tamamlandıktan sonra hiç kimse ya da şey bağlantınızı kesemez.

Çalışma hayvanları nasıl etkiliyor? Bitkileri?

Bildiğimi şu ki, Reconnective Healing® hayvanlar ve bitkiler üzerinde de insanlarda olduğu kadar etkili oluyor. Hayvanlarla çalışan pratisyenlerin aktardığı bilgilere göre köpekler, kediler, atlar ve diğer türler, kanser, eklem/mafsal hastalıkları ve kronik boyun sorunları da dahil olmak üzere aynı çeşit hastalıklarda insanlarda olduğu gibi şifaya kavuştu. Bitkiler üzerinde Reconnective Healing® uygulamalarının sonuçlarına ilişkin olarak henüz bilgi sahibi değiliz.

HER TÜRLÜ SORULARINIZ VE BİLGİ İÇİN:

izmirliahmetkaya55@gmail.com

www.izmirliahmetkaya.com

.

www.TheReconnection.com

email:

.

Tekrar Bağlantı – Eric Pearl

“Bu kitap şifanın dinamiklerine ilginç ve yepyeni bir anlayış getirmektedir.”

– Deepak Chopra, M.D., How to Know God’ın yazarı

Dünyanın her tarafındaki tanınmış doktor ve tıp araştırmacıları neden Dr. Eric Pearl’ün hastaları tarafından bildirilen olağanüstü şifa haberleriyle ilgilenmektedirler? Bu hastalar, kanser, AiDS’e bağlı hastalıklar ve beyin felci gibi hastalıkların aniden kaybolduklarını bildirdiklerinde, bu ne anlama gelir? Dr. Eric Pearl ile etkileşime giren kişiler, aniden bu şifa enerjisini sadece kendileri için değil, başka kişiler için de kullanabilme yeteneği geliştirirlerse, bu ne anlama gelir?

Nedir bu olgu?

Geleneksel şifa hakkında okuduğunuz her şeyi tekrar gözden geçirmek zorunda kalabilirsiniz. Dr. Pearl tarafından tanımlanan “yeni” şifa frekansları, “teknikleri” tamamen aşarak sizi daha önce her yerde, herkesin ulaştığı seviyelerin ötesine geçirir. Bu kitap, sizi Dr. Eric Pearl’ün şifa yeteneğini keşfetmesiyle başlamış olan ve dünyanın bu süreçle tanışmasını sağlayan araç olarak hak edilmiş ününe kadar getiren macerasını anlatır. En Önemlisi, Tekrar Bağlantı (The Reconnection). Sizin bu yeni şifa enerjilerinde ustalaşmanız için bireysel olarak kullanabileceğiniz metotlan ortaya koymaktadır. DR. ERİC PEARL, kendisinin yanı sıra başka kişilerin de mucizevi şifalara şahit olmalarından sonra, Los Angeles’ın en bastan kayropraktis kliniklerinden birini terk etti. O zamandan beri, kendisini Tekrar Bağlantı Şİfa süreci ışık ve bilgisini ve “Tekrar Bağlantı”yı (The Reconnection) yaygın seminer ve konferanslarla tanıtmaya adamıştır.

www.TheReconnection.com

Çeviren: Sibel Malkoç – 307 sayfa, 1. hamur, ISBN: 9758817140

Boyut: 13,5×21 cm; Baskı Tarihi: Nisan 2005 (İstanbul)

 .

Bir cevap yazın