USUI REIKI

Sevgili Arkadaşlar,

Web sayfamıza gelip incelemeye başlamanız ile kutsal enerjinin ana kaynağı ve Yüce Yaratıcının armağanı olan REİKİ‘yi, size tanıtmak istediğini ve bu güzel enerjiden faydalanabilmeniz için, onun bu fırsatı yarattığını düşünüyorum. Siz de BİZE katılın ve Reiki’yi dostluk, kardeşlik, SEVGİ ve ŞİFA için, evrenimizin daha iyiye gitmesi için, hep birlikte kullanalım.

Bütün canlılar enerji yayarlar, bu enerji Tanrı’dan BİZE doğumumuzla beraber aktarılmıştır, yaşam gücümüzdür. Değişik toplumlar bu enerjiyi değişik şekillerde adlandırırlar. Japonya’da bu enerjiye KI denilmektedir, REI ise evren demektir. REIKI yani evrensel yaşam enerjisi adı buradan gelmektedir

REİKİ ellerin vücudun herhangi bir yerine temasıyla gerçekleştirilen herkesin uygulayabileceği, güçlü, emin ve uygulaması kolay bir ŞİFA sistemidir. Şifacı vücudun neresinde şifaya ihtiyaç olduğunu bilmese de, REİKİ enerjisi gideceği ve etkili olacağı yeri bilir. Çünkü REİKİ‘nin kaynağı, Ulu Yaratıcının kaynağıdır.

REİKİ 1,2 veya Master derecelerine sahip olmak için, kendisi bu konuda eğitim ve uyumlama almış, öğretmenlerin, uyumlama yapması gereklidir. Uyumlama alan kişinin bundan sonra yapması gereken tek şey, ellerini koymak ve ŞİFA dilemektir. Aslında uyumlama kişiye yeni bir şey vermez, zaten kendisinde olan yetenekleri açığa çıkarır. Kapalı bir televizyonu açmak gibidir. O insanlara genetik bir mirastır.

REİKİ‘ye saygılı olalım, onu yalnızca iyilik ve ŞİFA için kullanalım. Öğrenmek isteyen, olabildiğince fazla insana götürmeye gayret edelim çünkü REİKİ evrensel yaşam gücüdür, sağlıktır, ŞİFADIR, dostluktur, kardeşliktir, SEVGİDİR.  Kendimiz ve çocuklarımız için güzel bir dünya istiyorsak hepimizin birbirimize, evrenin de BİZLERİN pozitif enerjisine ihtiyacı var.

Hepinize SEVGİ dolu bol ışıklı günler diliyoruz.

İNSAN –  YARADILIŞ – RUH – MADDE VE ENERJI

Her şeyden önce nereden geldik, nereye gidiyoruz, yaşama gayemiz nedir, üzerinde yaşadığımız dünyamız, BİZLER niçin ve neden oluştuk, modern tıp için bile hala sır dolu olan bedenimizdeki organların temel yapısı nasıldır, gibi soruların cevabını düşünür ve eldeki verilerle hayatımıza bir yol çizersek, günlerimiz daha mutlu, huzurlu ve korkusuz geçer. Yaşantımıza yükseklerden, bir kuş gözü ile baktığımızda, BİZİM için bugün çok önem taşıyan olayların, kavgalarımızın, sevinçlerimizin, üzüntülerimizin, başarısızlıklarımızın, bütün içinde ne kadar önemsiz olduğunu kolayca kavrayabiliriz.

Madde dediğimiz şey, bedenimiz, evimiz, arabamız, dünya ve hatta tüm evren gerçekte bir enerji yumağından başka bir şey değildir.

O zaman, çevremizdeki bulunan şeyleri gözle görünür ve elle tutulur kılan nedir? Atomların yörüngelerinde dönen elektronların, fotonlarla çarpışmaları, atomların birbirlerini itmeleri veya çekmeleri sonucu madde dediğimiz enerji  kalıplarını algılayabiliriz. Elimizde tuttuğumuzu düşündüğümüz maddelere aslında dokunmuyoruz. Gerçekte, elimizin atomları dokunduğumuzu sandığımız maddenin atomlarını iter ve bu itmenin şiddetine göre de dokunma hissimiz gerçekleşir. Çünkü atomlar birbirlerine en fazla bir atomun çapı kadar yaklaşabilirler. Üstelik birbirlerine bu kadar yaklaşabilen atomlar da ancak birbirleriyle reaksiyona giren atomlardır. Şu halde, aynı maddenin atomları bile birbirlerine kesinlikle dokunamazken BİZLER elimizle tuttuğumuz, maddeye asla dokunamayız. Kaldı ki, elimizdeki maddeye maksimum yaklaşmamız mümkün olsaydı, o zaman da bu maddeyle kimyasal reaksiyona girerdik. Böyle bir durumda ise  bir canlının varlığını sürdürmesi olanaksızdı. Canlı temasta bulunduğu madde ile hemen kimyasal reaksiyona girer ve değişik bir varlık haline gelirdi. Yüzde 99.95’i boş olan ve neredeyse sadece enerjiden ibaret atomlardan oluşan bir dünyada yaşıyoruz. “Dokunuyoruz ve tutuyoruz” dediğimiz şeylere de aslında hiçbir zaman dokunamıyoruz. Peki ya gördüğümüz, duyduğumuz veya kokladığımız maddeyi ne derece algılıyoruz? Bu maddeler, gerçekte gördüğümüz, duyduğumuz gibi değildirler, gördüğümüzü zannettiğimiz maddeyi aslında doğrudan görmemiz mümkün değildir. Çünkü görüyoruz dediğimiz olay aslında güneş’ten veya başka bir ışık kaynağından gelen ışık taneciklerinin yani fotonlarının maddeye çarpması, bu maddenin gelen ışığın bir kısmını emmesi ve kalanını dışarı vermesi sonucunda, maddeden yansıyarak gözümüze çarpan fotonların, beynimizde oluşturduğu birtakım görüntülerdir. Yani gördüğümüz madde ancak BİZİM gözümüze yansıyan fotonların taşıdığı bilgiden ibarettir. Dışarıda var olan maddelerin gerçek hallerinin BİZE tam olarak yansıtıldığı hususunda ise elimizde hiçbir kanıtımız yoktur.

Tek olan Yüce Yaratıcımızın yapamadığı, yalnızca kendi kendini gözlemlemekti ve bu ihtiyacını gidermek için BİZLERİ yarattı.

BİZLERİN üzerinde kendini gözlemleyebilecekti ancak burada kargaşa çıkmaması için, ondan BİZLERE geçmiş olan binlerce yeteneği perdelemesi lazımdı. 5 duyumuz hariç. Yaratandan BİZE geçen tüm özelliklerimiz, onun tarafından perdelenip bu dünyaya gönderildik. Bildiklerimiz hafızalarımızdan silindi ve burada, herşeye sıfırdan başladık. Gerçi küçük yaşlarda az birşeyler hatırlar gibi oluyorsak da, çevremiz tarafından hemen unutmaya zorlanıyor, saçmaladığımız söyleniyor ve bu yeteneklerimiz yavaş yavaş yok ediliyordu. Biraz büyüdüğümüzde, küçükken hatırlar gibi olduğumuz bazı perdelenmiş yeteneklerimizi tamamen unutuyor, kaybediyorduk.

Şifacılık yeteneği de böyle bir perdelenmiş yeteneğimiz olup, uyumlamalar ve eğitimlerle bu gizli yeteneğimizi uyandırmaya, tekrar gün yüzüne çıkartmaya çalışıyoruz. Bunu yaparken de BİZ REİKİ’ciler, en basit anlatımı ile bir dua etme, Yaratana bağlanma, ondan şifa dileme şekli olan REİKİ’yi kullanıyoruz.

Reiki Yaratan’a bağlanmak ve ondan dilekte bulunmak için yapılan, çok kuvvetli bir dua tekniğidir.

Bu dünyaya gelirken perdelenmemiş olan, 5 duyumuzla algılamış olduğumuz maddi alem ve yaşantımızı oluşturan olaylar dizisi, daha sonraki bölümlerde daha detaylı anlatacağımız gibi, algılayan olmadığı zaman yalnızca dalgalar topluluğudur. BİZ insanlar bunu çok iyi bildiğimiz halde, kendimizi yaşamım akışına kaptırır, bu gerçeği unutur ve bilincimizin algılamasıyla oluşturduğumuz maddi alemi, tek önemli olan gibi algılarız. Ancak yaşantımızı bilincimizin görmek istediği olayların meydana getirdiğini kabul edebildiğimiz zaman, maddi dünya boyutundan soyutlanabilir ve daha gerçekçi bir gözle dünyayı görebiliriz. Böylece maddi dünyevi boyuttan, manevi boyut diyebileceğimiz dalgalar boyutundaki yaşama geçebiliriz. Aslında dünyamızda oluştuğunu gördüğümüz tüm olaylar, dalga boyutundaki düşüncelerimizin, kuantsal boyuttan, şekillere, seslere, görüntülere, kokulara, yani madde alemine inişidir.

Düşünce ve isteklerimizde, onların oluşmalarını sağlayacak yaratma sırları gizlidir. Dua dediğimiz Tanrı’ya niyaz ise O’nun olduğu en yüksek boyut olan ana kaynak boyutuna seslenmektir. Olaylar önce Tanrısal boyutta başlar, kuantsal boyutta düşüncelerimizle oluşur ve sonunda madde boyutunda açığa çıkar. Dua, Yaratıcı ile çok içten ve kuvvetli bağ kurmak, ondan niyazda bulunmak demektir, temiz kalple, içten, samimi bir biçimde, çok isteyerek, yapıldığında sesimizi O’na duyurmamızda aracıdır.

Reiki’nin 5 prensibi:

– Özellikle bugün neşeli ol!

– Özellikle bugün mutlu ve özgür ol!

– Özellikle bugün herkese saygılı ol!

– Özellikle bugün kazancını dürüstçe kazan!

– Özellikle bugün tüm canlılara karşı saygılı ve SEVGİ dolu ol!

USUI REIKI NEDIR?

Reiki denince herkesin ilk aklına gelen Usui Reiki‘dir, ve yalnızca Reiki olarak  tanınır,  en yaygın olarak kullanılan Reiki orijinli enerji sistemi budur ve bütün enerji sistemlerinin temelini teşkil eder.

Reiki, Reiki uygulayan kişinin ellerinden rahatsızlığı olan kişiye gönderilen, iyileştirici, ŞİFA verici bir enerji çeşididir.

Tatlı, ılımlı, yumuşak, şefkatli ve bir o kadarda emniyetli, güvenilir ve tehlikesizdir. Vücut içinde bulunan enerji akışını düzenlemek ve böylece bedenin kendisine ŞİFA vermesini sağlamak Reikinin başlıca görevidir. Organları ve iç salgı bezlerinin düzenli çalışmasını sağlayıcı, bağışıklık sistemini güçlendirici, hastalıkları başlangıcından itibaren tedavi edici, ağrıları azaltıcı, vücuttaki toksin maddeleri temizleyici bir uygulamadır. Kişilerin korku ve endişelerini, depresyonu, üzüntüyü yok eder, uygulanan da pozitif düşünceler oluşturur. Fiziksel veya ruhsal acıları, stres ve gerginliği geçirmek, kişiye ihtiyacı olan ŞİFAYI temin etmek Reikinin görevidir. Reiki Tanrıdan (ulu kaynaktan) gelen canlandırıcı, ŞİFA verici her yerde mevcut olan yasam enerjisinin doğru ve etkili bir şekilde rahatsız olan kişiye aktarılmasını sağlar.

Sözcük anlamı, Japonca’da, “Evrensel Yaşam Gücü Enerjisi” dir. Reiki iki farklı Japonca kelimenin birleştirilmesiyle oluşturulmuştur. REI evren anlamına gelir. KI ise ruh, yaşam gücü enerjisi demektir. Bu iki Japonca kelime aynı zamanda aydınlanma demektir.

Reiki insan vücudundan geçerken özellikle ihtiyacı olan bölgelere ŞİFA verir. İnsan vücudu parça parça değildir, bütün organlar birbirine bağlı olarak çalışır, o nedenle Reiki verirken bütün vücuda verilmelidir. Ama Reiki vücutta ona nerede ihtiyaç var ise o kısımda daha etkili çalışır, omuzları ağrıyan bir kişinin vücuduna Reiki verildiği zaman, enerji omuzlarda daha çok yoğunlaşır. Reiki ellerin bedenin üstüne konularak veya uzaktan kendine ya da başkalarına enerji aktarılması ile kullanılır. Ellerinizle dokunarak veya uzaktan kendinizi veya başkalarını iyileştirmenizi sağlar. Reiki veren kişi genellikle baş bölgesinden, beyin, hipofiz bezi, beyincik üzerinden, karın bölgesinden, ayaklar ve dizlerden yoğun olarak reiki enerjisi gönderir. Her insanın içinde yaşamını kontrol eden enerji mevcuttur, önemli olan bu enerjiyi en doğru şekilde kullanabilmektir, bu başarıldığı takdirde ruhsal veya fiziksel rahatsızlar daha kolay tedavi edilebilir.

Reiki her zaman çok emniyetlidir, kişiye hiçbir zarar vermez, rahatsızlığı olan kişi ihtiyacı kadar olan enerjiyi, vücudunun ihtiyacı olan bölgelerine alır. Reiki her zaman en doğru biçimde yardımcı olur, uygulanan insanın ihtiyacına göre yarar sağlar. Reiki uygulayıcısı bu güçlü enerjiye yalnızca kanal olur. Uygulanan kişiden, uygulayana kötü bir enerjinin geçmesi mevzu bahis değildir. Reiki sırasında kendi yaşam enerjinizi kullanmazsınız yani Reiki şifacının enerjisini kullanmaz . Tanrıdan gelen enerji sizin tarafınızdan uygulanana akar.

Reiki tek başına bir tedavi değil, tamamlayıcı bir yöntemdir, alternatif tıp yöntemi değildir, tıbbi müdahalelerin yerine geçmez. Tıp tedavilerinin olumsuz yan etkilerini azaltır, tedavinin olumlu sonuçlarının gelişmesine yardımcı olur. Psikolojik sıkıntıların pek çok fiziksel hastalığın nedeni olduğu artık bilinmektedir, enerji kanallarımızda bu sıkıntılar sonucu meydana gelen tıkanıklıkların açılmasını sağlayan stresi azaltan, rahatlama sağlayan Reiki, hastalıkların ortadan kalkmasına yardım eder.

ŞİFA için kullanılan bütün sistemlerle uyumludur, birlikte çalışır, iyileşme etkisini artırır, hızlandırır.

REİKİ EĞİTİMİ NEDİR?

Reiki eğitimi üç aşamada tamamlanır ve bu aşamalar birbirini tamamlayıcı niteliktedir.Reiki eğitimine katılmak için önceden ruhsal gelişim eğitimi almış olmak ya da özel yeteneklere sahip olmak gerekmez. Reiki öğretmeni tarafından öğrenciye Reiki enerjisinin aktarılması ile öğrencinin taç, kalp ve el çakraları açılır. Enerji aktarımı genellikle güç verme yada EL VERME olarak anılır. EL VERME bir Reiki ustası tarafından öğrencide bulunan bu enerjiyi uyandırmak için yapılan bir işlemdir.

Bu evrensel yaşam enerjisi her zaman ve hepimizde vardır. Yani EL VERME BİZDE olan bir şeyi BİZE geri vermektedir. Öğretmeniniz size Reiki verdiği zaman, yaptığı tek şey zaten sizde olan şeyin FARKINA varmanızı sağlamaktır. Her zaman çevrenizde olan fakat sizin FARKINA varamadığınız bir şeyi göstermeye benzer. Aktarım işlemi yapıldıktan sonra insan hayatının sonuna kadar bu enerjiye sahip olur. Eğitim aldıktan sonra öğrencinin yapacağı tek şey, tedavi uygulanacak kişinin üzerine reiki esaslarının öğrettiği şekilde ellerini koymak ve ŞİFA dilemektir.

Reiki eğitimi tamamlandığı zaman kişi üzerinde tam bir ŞİFA ve ruhsal gelişim sistemi oluşur ancak Reiki almak yada vermek insana ruhsal güçler vermez. Reiki verenin görevi yalnızca Reiki‘ye kanallık etmektir. Herkes her düzeyin eğitimine uygundur. Eğitime devam etmek veya istediği noktada bırakmak kişinin kendi tercihidir. Ancak usta seviyesinde eğitim almak için öğrencinin değil, öğretmenin ona teklif etmesi gerekir. Çünkü öğrencinin usta yani Reiki Master‘i olabilmesi için karar öğretmene aittir, öğrencisinin bu seviyeye uygun hale geldiğini öğretmen hissettiği zaman bu seviyeyi ona verir.

EL VERME stilleri ustadan ustaya değişmektedir. Genellikle sessiz ve aydınlık bir ortamda bir sandalyede sırtınız dik olarak ve iki eliniz birbirine bitisik göğsünüzün hizasında duracak şekilde, gasho pozisyonunda oturmanız istenir. Öğretmen genellikle bir süre sessiz kalınmasını ve meditasyon yapılmasını ister. Bir çok öğretmen uyumlama sırasında ellerini omuzlarınıza, başınıza ve ellerinize koyar. Taç çakranızı açar, elleri ile Reiki sembollerini  başınızın üzerine ve ellerinize çizer. Uyumlamanın sonunda ise taç çakranızı kapatmadan auranızı düzeltir, kapatır, sizin ve kendisinin enerji bağlantısını keser.

Birinci Aşama Reiki Eğitimi

Japonya’da Sho Den diye adlandırılan, Reiki eğitiminin temelidir ve dokunarak ŞİFANIN öğretildiği aşamadır. Reiki enerjisini kullanmak isteyenlere verilen eğitimdir. Öğrenciler kendilerine, başkalarına, hayvan ve bitkilere enerji vermeyi öğrenirler. Birinci aşama eğitimi öğrenciye Reiki enerjisinin aktarılması ile başlar. Kişinin kendisine ve bir başkasına Reiki uygulayabilmesi için gereken standart el pozisyonları, Reiki prensipleri ve Reiki tarihçesi öğretilir. Bu aşamayı tamamlayanlar hayat boyu kullanabilecekleri bir tekniğe sahip olurlar. Reiki birinci derece inisiyasyonu kişiyi evrensel yaşam gücü enerjisine açar. Ellerdeki çakralar açılarak, ellerin ŞİFA niyetiyle bir varlığa dokunulması ile yüksek bir enerjinin o varlığa aktarılması sağlanır.

İkinci Aşama Reiki Eğitimi

Reiki‘yi tamamen anlamak icin 2. Basamak olan Oku-Den cok önemlidir. Reiki 2 Eğitimi kişinin ŞİFA için aktardığı enerjiyi artırır ve öğrenciler uzaktan ŞİFA gönderme yöntemlerini öğrenirler. Ek yöntemlerin kullanıldığı ikinci aşamada, öğrenciye Reiki sembolleri öğretilir ve Reiki yapılması sırasında sembollerin kullanımının enerji akımını arttırdığı öğretilir. Sembolleri kullanabilmesi için gerekli teknikler gösterilir. Bu sembollerin çizilmesi veya akılda canlandırılması kişinin enerji ile daha güclü bağlantısını sağlar. Reiki sembolleri geleneksel uygulamalarında kutsal sayılır ve Reiki geleneğinin bir parçası olarak gizli tutulur. Sadece ikinci aşama öğrencilerine verilir. Ama geleneksel olmayan uygulamalarında bunların açıkca gösterilmesi olağandır, bir çok yayın organında rahatça bulunabilir. Geleneksel düşünenler bunların açıkça gösterilmesinin onların değerini düşüreceğini ve kutsallıklarını azaltacağını düşünmektedirler. Aslında sembollerin bir gizli gücü yoktur. Sadece Reiki enerjisine odaklanmak için kullanılan araçlardır. Bu sembolleri kullanmak için Reiki 2 seviyesine uyumlanmış olmak gereklidir.

Üçüncü Aşama Reiki Eğitimi ( 3a – 3b )

Son basamak olan Shinpi-Den ise gizem, SIR öğretisidir. Reiki Master olmak ve sistemi öğretmeye başlamak için bir adımdır. Usta sembolü öğretilir. Bu sembol ikinci aşama Reiki eğitiminde öğretilen diğer 3 sembolün tamamlayıcısı niteliğindedir. İki aşamada verilir . 3a öğretmenliğe hazırlık , 3b ise öğretmenliğin onaylanması inisiyasyonudur. Reiki üçüncü aşama eğitimlerini alan ve usta olan bir kişi başkasına eğitim verebilir, onu Reiki‘ye uyumlayabilir ancak Reiki Master‘i olmak diğerlerinden daha fazla Reiki gücüne sahip olmak değildir, Reiki bilgilerini kendine saklamak ve öğretmenlik statüsünün bir ayrıcalık olduğunu düşünmek yanlıştır, önemli olan bu eğitim ile Reiki’ye olan bağı kuvvetlendirmektir ve Reiki‘yi bilmeyenlere tanıtmak, faydalanmalarını sağlamaktır.

USUI REİKİ SEMBOLLERİ

Sembolleri kullanabilmek icin Reiki 2 aşaması eğitimini tamamlamıs ve Reiki 2 ye inisiye olmuş olmak gereklidir. Sembollerin aralarında ufak tefek farklılıkları barındıran versiyonları mevcuttur. Herkesin el yazısının farklı olduğu ama tüm yazıların herkes tarafından okunup anlaşılabildiği gibi, tüm versiyonlar aynı anlamı ve içeriği taşırlar.Öğrenci için doğru sembol, öğretmeni tarafından uyumlaması yapılan ve çizimi öğretilen semboldür. Sembollere işlerlik kazandırmak için mutlaka ezberlenmeli ve doğru çizilebilmelidir. Çizimler,  zihinde bütün olarak canlandırma, zihin yoluyla, el ayası ya da parmak uçlarıyla, dil ile damakta çizme şeklinde yapılır. Büyük bir alanı kapsayacaksa o alanın tamamını dolduracak biçimde çizilir (örneğin evin kapısını korumak için kapıyı tamamen kapsayacak büyük bir sembol çizilir). Her sembol çizildikten sonra üç kez mantrası (ismi) söylenerek etkisi açığa çıkarılır. ŞİFA uygulamalarında semboller gereken bölge veya çakralara  çizilebilir.

NOT:Beynimiz yaklasık 14 – 15 milyar hucreden olusmustur ve dogum anımızdan itibaren kapasitesinin % 5 ila 10 luk kısmını kullanarak calısır. Beyin esas itibarıyla bioelektrik enerji uretip bunu dalga enerjisine cevirir, edindiği bilgileri yayar ve bu arada Yuksek Benligimize aktarır. Dogum anında aldığımız ısınlarla faaliyete baslayan beynin yeni tesirlerle daha fazla gelisime ugramaması imkansız gibidir. Bazı kelimelerin tekrarı ve bunların beyinde hatırlanması, bu kelimenin anlamını olusturan hucre grupları arasındaki bioelektrik faaliyeti arttırır, bu bir cesit enerji seklinde bedene yuklenir. Kelime tekrarlandıgında, tekrardan olusan bioelektrik daha da guclenerek, o konu hakkındaki yeni hucre birimlerini devreye sokar ve bir kapasite genislemesi soz konusu olur. Sembollerin soylenmesi ve cizilmesi ile beynin belli bir bolgesinde uretilen bioelektrik enerji, tekrarları halinde bu bolgeden tasarak, gorev yapmayan yan hucrelere yayılır ve onlarıda devreye sokar. Her bir sembolun kullanıldığı gorev alanına gore, beyin o anlamda bir frekans yayarak o konuda faaliyet gelistirecek bir enerji acıga cıkarır. Sembollerin tekrarı ile ortaya cıkan o belli konudaki enerji fazlası , hem fiziksel bedene hem de ruhsal bedene yuklendiği icin kisinin yaşamı daha farklı bir duzeye ulaşır. Eğer beynimizi gelistirebilirsek, ruhumuzu da gelistirebiliriz.Cunku ruhumuza yuklenen sadece beynimizin calısan bolumudur. Ruhumuzun ve beynimizin daha cok enerjiye acılması ve bunun sonucu enerji dolması demek kullanabilecegimiz enerji kaynagının artması demektir. Reiki enerjisini aktarırken vucudumuzu ve ruhumuzu yalnız kanal olarak kullanıyorsakta, sembollerin inisiasyonu ve tekrarı ile guclendirilmiş bir beyin ve ruha sahip olan kisiyi kanal olarak kullanan enerji akımının etkisi daha tesirli olacaktır. O nedenle sembollerin Reiki veya diğer sifacılık tekniklerinde etkili olarak kullanılmasının sayısız faydası vardır.

Ilk Sembol: Cho Ku Rei

İlk sembol, guc olarak adlandırılan Cho Ku Rei dir. Guc buraya,  Tanrı’nın, evrenin gucunu buraya yonelt anlamını taşır. Baslangic sembolu oldugu ve diger sembolleri harekete gecirdigi icin calismayi baslatan dugme gibidir. Reiki‘nin gucunu arttırmak icin kullanılır. Negatif enerjiden arınmamızı ve pozitif enerji ile dolmamizi saglar. Aynı zamanda bulundugumuz yeri cevreleyerek bir pozitif enerji alani olusturur. Her zaman cizilirken yukaridan ve soldan saga dogru cizilmeye baslanmali ve spiral saatin donus yonune ters cizilmelidir. Spirali cizerken dik cizgi ile kesistigi her noktada Cho Ku Rei denilmelidir, bir sembol icin toplam 3 kere. Sesli veya icinden soylenebilir. Bir evi pozitif enerji ile doldurmek istersek, koselere bu sembolu cizebiliriz veya bir ise baslarken bu sembolu elimizle havada cizer baslarsak, ortami pozitif enerji ile yuklemis oluruz. Bu sembol her isin baslangicinda kullanildiginda temizleyen ve guc veren anahtar odevi gorur. Uygulamanın başlangıcında Reiki‘yi arttırmak icin, sonunda ise enerjiyi sabitlemek icin kullanımı ozellikle etkilidir

Ikinci Sembol: Sei He Ki

İkinci sembol, Sei He Ki olarak adlandırılan mental semboludur. Bu sembol, ruhsal, duygusal ve zihinsel sifa verir. Beynin icindeki enerjiyi dengeler. Duygusal butun problemlerde, utangaclik, ogrenilen seylerin kolay akilda tutulmasi ve ruhsal sorunlarla ilgili istenmeyen aliskanliklarin giderilmesi gibi mental problemler icin kullanılır. Bu sembol eskilerden gelen negatif sartlanmalarin ruhsal tedavisinde etkili olarak kullanilabilir. Uygulandıgında cozulen enerjilerle anlık duygusal bosalımlar, aglama, gulme, kederlenme gibi tepkiler gorulebilir. Istenmeyen alıskanlıkları degistirmek icin Sei He Ki iyi bir aractır. Ornegin sigara icme, asırı alkol kullanma, tırnak yeme, obsesif ve kompalsif davranıslar, tik gibi durumlarda Sei He Ki bu alıskanlıkların nedenlerini duygusal katmanda cozerek etkili bir yontem uygular.Sinirlilik, korku, endise gibi benligimizin derinliklerinde gizli kalıpları donusturerek denge ve huzuru getirdiği icin bize asıl gereksinmemizi verir. Sei He Ki degerli ve yarı degerli tasların, kristallerin temizlenmesinde, ilacların yan etkilerinden arındırılmasında, Reiki terapilerinden sonra odanın temizlenmesinde, genel olarak negatif enerji ve varlıklardan korunmak icinde kullanılabilir.

Ucuncu Sembol: Hon Sha Ze Sho Nen

Ucuncu sembol reikinin uzaktan şifa, uzaklik sembolü Hon Sha Ze Sho Nen olup, bu sembol uzaktaki bir kişiye, gecmis veya gelecek zamana sifa enerjisi gondermemizi saglar. Reiki enerjisini odanin obur ucuna gonderebilecegimiz gibi dunyanın obur ucuna, gecmis veya gelecek zamana da gonderebiliriz. Bu sembol dokunarak tedavi edemediğiniz fiziksel ve zamansal olarak erisemedigimiz durumlarda kullanılabilir.. Uzaktan veya baska zaman dilimine yapılması gereken sifa uygulamaları bu sembolun kullanimi ile gerceklestirilir. Kolayca etrafimizda bulabileceginiz bir cisim veya kisinin fotografi ile veya akilda kisiyi canlandirarak ve 3. sembolu tekrar ederek uzaktaki bir kisiye reiki gonderebiliriz. Veya belli bir zaman sonra olacak bir olay icin reiki gonderip, bizi gelecekte o olayin olusu sirasinda reikinin desteklemesini saglayabiliriz. Keza basimizdan gecmis kotu bir olayin etkilerini azaltmak icin gecmis zamana reiki gonderebiliriz. Uzaktan sifada turlu yontemler kullanılabilir. Isık gondermek, sevgi gondermek, saglık ve iyilikte oldugunu dusunmek gibi yontemlerin hepsi ise yarar. Uzaktan sifa, temel olarak meditatif durumda zihinde canlandırma yontemiyle gerceklesir. Baskasına uygulama yaparken izin almak sarttır.  Reiki sifasını uzaktan gonderdigimizde once enerjiyi uzay ve zamanda ileten, mantal calısma yapan 3. sembol Hon Sha Ze Sho Nen, arkasından duygusal bilesenleri iyilestiren Sei He Ki‘yi ve en son gucu arttırmak icin Cho Ku Rei‘yi kullanırız.

USUI REIKI ILE KENDINE VE BASKALARINA NASIL ŞİFA VERILIR?

Reiki uygulanacak kisi rahat bir sekilde, uzun bir masaya genellikle sirt ustu yatirilir. Eger problemli bolge sirtinda veya vucudunun arka kisminda ise yuzukoyun da yatirilabilir. Reiki alicisinin kollari ve bacaklari vucuda paralel olarak uzanmis olmalidir, cunku kol ve bacaklar paralel olmaz, birbirine kavusturulmus sekilde olursa enerji tam olarak vucutta akamaz. Reiki veren kisiler ise masanin etrafindaki sandalyelere rahat bir sekilde oturabilirler. Genellikle vericilerden 1 kisi bas kisminda, 2 kisi karsilikli karin bolgesinde, 1 kiside ayaklarin ucunda oturur, yani masanin 4 kenarinda 4 kisi. 4 kisi bulunamazsa 3 kiside reiki verebilir, o zaman karin kismindan 1 kisi reiki verir. Kisi sayisinin cok olmasi gonderilen enerji miktarinin artmasina neden oldugu icin daha etkili kabul edilir ama fazla uygulayici yoksa 1 kiside yanliz basina reiki gonderebilir. Bir reiki seansi 20 dakika surer. Eller vucudun bikini giyildiginde kapanan kisimlari olmamak kaydi ile degisik bolgelerine konur ve uygulayicidan uygulanana enerji akmasi saglanir. Eller ya vucuda degdirilir yada 10 cm. kadar uzaktan tutulur, bu uygulayan kisinin kararina kalmistir, sifa verme etkisi her ikisinde de aynidir. Eller her bir pozisyonda aşağı yukarı 4-5 dakika durur. Reiki engellenmiş enerjinin vucutta kolayca akmasını sağlayarak vucudun gevsemesini, rahatlamasini saglar. Reiki seansları, Reiki alan kişi normal giyinik iken yapılır.

Kendi kendine reiki vermek de insanin cok rahatlamasini saglar ve her zaman, her yerde kolayca uygulanabilir. Eller bulunulan ortama gore vucudun koyulabilecek en uygun yerine konur ve Reiki vermeye baslanir.

Herkes baska bir kisiye reiki verebilir, egitime gerek yoktur ancak kisinin kendine sifa verebilmesi icin birinci asama Reiki egitimini almis olmasi lazimdir, bu egitim ile ogretmen tarafindan ogrencinin ellerindeki cakralar acilir, ogrenci kendi kendine reiki enerjisi verebilir duruma getirilir. Ikinci asama reiki egitimi alanlar, reiki sembollerini kullanarak gonderdikleri enerji akimini daha etkili hale getirebilirler. Uzak bir mesafeye ki bu dunyanin obur ucuda olabilir, gecmis veya gelecek zamana reiki enerjisi gonderebilirler. Ucuncu asama reiki egitimini bitiren kisiler ise Reiki ustasi veya diger bir deyisle Reiki Master‘i olurlar.

Reiki ile yanliz fiziksel rahatsizliklar degil, ruhsal rahatsizliklar, zayif karakter, sigara, icki gibi bagimli davranislar, asiri yeme, kararsizlik, sinirlilik, evham, kusku gibi kisinin engelleyemedigi olumsuz davranislari da tedavi edilebilir. Reikiyi kadin erkek, genc yasli, cocuk eriskin, egitimli cahil herkes cok cabuk olarak ogrenebilir, kendine ve baskalarina reiki uygulayabilir.

D İ K K A T  !

REİKİ ÖĞRETMENLERİ

( MASTER TEACHER – GRAND MASTER TEACHER )

USTA ÖĞRETMEN VE USTA ÖĞRETMEN YETİŞTİRİCİLERİ OLAN ÜSTADLAR, REİKİ 1  – REİKİ 2 – REİKİ 3 İNİSİYASYONLARINDAN HİÇ BİR MADDİ BEKLENTİ İÇİNDE OLMAMALIDIRLAR.

ÖZELLİKLEDE ŞİFA UYGULAMASI YAPAN REİKİ UYGULAYICILARI MADDİ BİR BEKLENTİ İÇİNDE OLMAK ÇOK BÜYÜK SAKINCALAR DOĞURUR.

LÜTFEN OKUYUN

PARA KARŞILIĞI ŞİFA ÇALIŞMALARI

HAYIRLARA VESİLE OLMAK / HAYIRLARA ENGEL OLMAK

“BEN

Para karşılığı şifa çalışmaları, danışmanlık alma konuları için ne diyorsun? Ne bileyim , bana biraz tuhaf geliyor. Para karşılığı olması yanlış gibi.

DONA

Kendi kendisine şifa veremeyen kimselerin, mistik şifacılıktan destek alması kaçınılmazdır.Bu konuda bazı ilkelerinin olmasıda. Mistik profesyoneller… Onlar, hayırlara vesile olmakla, hayırlara engel olmak arasındaki ince bir çizginin üzerinde yürüyorlar.

‘V E R D İ Ğ İ M   P A R AY A    D E Ğ D İ’

Uzakdoğunun eski öğretilerine gore şifa, nasıl şifacı ile şifalanan arasında, Tanrının gözetiminde bir ilişki ise, şifa ve mistizm nezdindeki para ilişkileri de kişiler arasındadır. Şifalanan yukarıdaki sözü sarfediyorsa,bunun üzerine kim hangi hükümde bulunabilir.

Para, maddeler dünyasının değişim birimidir. Para somut olguların satın alınması için geliştirilmiştir. Para, soyut değerleri karşılamakta, onlara paha biçmekte zorlanır. İnsan, somut , elle tutulur olgulara ödediği parayla son derece barışıktır. Mesele soyut olgulara para ödenmesi noktasına geldiğinde insan duraksar… Paranın gözle görülmeyen değerlerle el değiştirmesi, paranın tabiatını tırmalayan bir durumdur. İşadamı fabrikasına bir makina alacak olduğunda , ihtiyacı olduğundan emin olursa , ikileme düşmeden o makinayı satın alır. Makinayı fiziken idrak edebiliyor olması , ‘ödediğim paraya değdi ‘ demesini kolaylaştıracaktır.

Ürettiği ürünlerin dünyaya açılması için, fikri danışmanlık hizmeti alma aşamasına geldiğinde, alacağı fikirler o makinadan daha yararlı olacak olsa bile, aynı fabrika patronu bu konuda zorlanır. Somut olana yatırım her zaman daha kolaydır. Gözle görünmeyene yatırım, fazladan ve farklı melekeler ister. Ürün satın almak olağandır. ‘Hizmet ‘ satın almak ise problematik…

Aynı durum bilgisayarlarla ilgili olarak da karşımıza çıkar. Bilgisayara verilen para ‘helaldir ‘, fakat o bilgisayara anlam katan, onun ruhunu oluşturacak olan ‘yazılım’ a verilecek para ‘ gereksiz ‘ paradır. İnsanoğlunun , gözle görülmeyenlere, elle tutulmayanlara para ödeme konusunda yaşadığı güçlükler vardır.

Bu ikilemden, mistik profesyonelizm de payını alır. Üstelik onların işi daha zordur. İnsanlara ‘ malvarlığımı etkin yönetebilmek adına finans danışmanlığı hizmeti aldım ve karşılığında ücretini ödedim ‘ dediğinde, onlardan olumlu tepkiler alırsın. Aynı insanlara ‘ ruhumu iyileştirmek için mistik şifacılık hizmeti aldım ve karşılığında ücretini ödedim ‘ dediğinde soru işaretleriyle karşılanırsın. Soru işaretlerinin bilinç arkasında finansın bir ‘ ilim ‘ mistisizmin ise para etmez bir bilgi olduğuna hükmetmiş inançlar vardır. Gerçek olan, mistizmin en az finans kadar kıymetli bir bilgi olduğudur.

İnsanların mistik alanlara kayması, onların bilgilerini bedelsiz sunmalarını gerektirmez. Hiç bir sektörün profesyonelinden bilgi ve uzmanlığını karşılıksız sunması beklenmiyorsa, mistiklerden de beklenemez. Mistik hareketin yol alması adına mistik ‘Pazar’ ın büyümesini son derece olumlu karşıladığımı bilmeni isterim. İtiraz notlarımı düşmek kaydıyla…

Kişi, şifa tüketicisi kimliğiyle , tıpkı doktara ödediği gibi, mistik şifacıya da aldığı hizmetin bedelini ödemek durumunda olsa da, şifacı parasal konularda bir doctor gibi davranma hakkına sahip değildir. Mensubu olduğu felsefenin doğası, ona şifada bulunma gücünü veren o doğa, maddi değil manevi değerlerin yüceltildiği bir dünyadır. Burası mistik profesyonelizmin hayırlara vesile olmak / hayırlara engel olmak ikileminin merkez noktasıdır.

Maddi değerlere düşkün bir manevi insan,  o hassas ölçüyü kaçıracak olduğunda mistikliği gider, geriye sadece profesyonelliği kalır…

Mistik profesyonelizm, elinde tutması yüce bir bilinç gerektiren ateşten bir toptur. Sadece mistik olması, hayatın zorlu şartlarından ötürü oldukça zordur. Profesyonel olma yolunda maddiyat insanı halini alırsa , sadece profesyonel olarak kalacak, üzerinden şifa enerjisi geçirilmeyecektir. Bu durumda tam zamanlı şifa iletkeni olamayacak, yarı-iletken olmakla sınırlanacaktır. Mistik danışmanlar da , aynı ince çizginin üzerinde yürümektedirler. Genel ikilem, arkasına aldığı manevi dünyanın gücünü maddi dünyanın gerçeklerine gore yönetme yanlışıdır. Manevi bilgi sonsuz ve sınırsız bir kaynaktan gelir.  Bu bilgilerin pişirildiği diyarların doğulu bilginleri , bu bilgileri gelen batılı turistlere karşılıksız vermişlerdir. Batılı kişi, geri döndüğünde bu bilgileri aynı beklentisizlik içinde sunamazsa, bilgiyi iletememiş olur. Teori, bilginin sadece minik bir bölümüdür. Mistik bilgi sahiplerinin, doğu felsefesini, etkileyici örnekler eşliğinde anlatması güzel bir başlangıçtır. Sorun, karşıda ilgi uyandıran tüm felsefik anlatımların devamını şu kelimede kilitlenip kalmasındadır.

‘ seans ‘

Seans mantığı, sipiritüel bilginin doğasına aykırıdır. Bilgiyi seanslara bölüp taksitlendirmek, arkasında maddi dünyanın dünyevi endişe ve beklentilerini barındıran bir davranış şeklidir.

Bilge, bilgisini maddi hesaplar içinde olmadan açan kişidir.

‘Bu bilgiyi karşındakine hesapsız verirsem, artık bana ihtiyacı kalmazsa’ diyen kişi spiritüelizm gönüllüsü olamaz. Onun gönül verdiği, bu yeni güzel dünyanın gerçek olması da değildir. O da herkes gibi kendisine bir ‘branş’ seçmiştir.

Sipirtüel bilge, bilgisinin karşılığını almakla, kişileri kendine bağımlı ve koşullu hale getirmemek arasındaki ince çizgiyi yakalayabilen kişidir. Uzman, felsefeyi seans paketlerine indirgememeli, yarı-iletken davranmamalı, kendisinde olanı vargücüyle  karşı tarafa aktarmanın çabası içinde olmalıdır. Dünya, her branşın profesyoneline yetecek kadar kalabalıktır. ‘seans’ bilgiyi içselleştirmekte sorunu olan ve desteğe ihtiyacı olanlar için geçerlidir.  Mistik felsefe, oturumlara indirgenerek anlatılamaz. Spiritüel gönüllü, kendisini gereksiz kılmak için elinden geleni yapan , gelecekten korkmayan kişidir.

Bunun ötesi, spiritual ‘kariyer’dir.

BEN

Somut bir örnek rica ediyorum.

DONA

Hayırlara vesile ya da hayırlara engel olmak…

Sana bunun ne demek olduğunun örneğini vereceğim.

Akapunktur, bir ilimdir küçüğüm. Bir defa öğrendiğinde hayatının sonuna kadar kendi kendine tibbi müdahalelerde bulunabileceğin bir ilim. Günümüzün her şeyi maddileştiren dünyası, akapunktur ilmini bir uygulama dalı haline getirmiştir.

Bu şifa kanalından yararlanmak için konunun uzmanına vizite ödemen gereklendirilmiştir. Hakikatin alternatif  tıbbı, içinde maneviyat ve sevgi barındırır. Akapunkturu ‘seanslara’ indirgeyen anlayış alternatif şifa tıbbı değil, modern tıbbın bulduğu alternatif bir yoldan ibarettir.

Tıbba gerçek alternatif, herkesi kendi kendisinin doktoru haline getiren  koruyucu, gözetici ve herşeyi ücretlendirmeyici, devrimci bir anlayıştır. Akapunkturu kitlelere bir seanslar bütünü olarak anlattığında sen akapunkturu yaygınlaştıran değil onu engelleyen kişi durumunda olursun. Hastalığı kökünden değil, periyodik olarak  ‘çözen’ ilaçları tercih eden veterinerlerden hiçbir farkın kalmaz. Madde bağımlısı bu yanının tedavisi için , kainatın iyileştirici iğnelerinin üzerine batırılacağından şüphe duymaman gereklidir.”

PEYGAMBER ÇOCUKLAR

(S.772 – 773 – 774 – 775)

BuRAK özDEMİR

www.tanrinindogumgunu.com

SIKÇA SORULAN SORULAR
REİKİ NE Kİ?
“Bilge, bilgisini maddi hesaplar içinde olmadan açan kişidir.”
-Ben becerebilir miyim, ben de o yetenek var mı?
Herkes Reiki’ye uyumlanabilir, bunun için birtakım donanımların yada becerilerin olması gerekmiyor. Kişi uyumlanıp el aldıktan sonra  Reiki’ye kanal olmuş demektir.
-Kitaplardan ya da Reiki içerikli sitelerden Reiki`yi öğrenip, kullanabilir miyiz?
Bu şekilde öğrenilen bilgiler sadece Reiki`nin ne olduğu ve nasıl çalıştığı hakkında kişiye fikir verebilir. Ancak bir Reiki uygulayıcısı olmak, Reiki enerjisi ile çalışmak için mutlaka kendisi de uyumlama ve eğitim almış bir Reiki öğretmeninin sizi uyumlaması yani diğer bir deyişle EL vermesi gerekir. Reiki`yi, diğer elle şifa verme yöntemlerinden ayıran en önemli özellik de bu EL VERMEDİR. Uyumlanmadan yapılan her çalışma sadece kişinin kendi bioenerjisini kullanmasıdır. Bu çalışmalar yapılabilir ancak o bir Reiki uygulaması değildir. O yüzdendir ki Bionerjist öğrencilerimiz de olur.
– Reiki ile bioenerji arasındaki fark nedir?
Bioenerji kelime anlamıyla doğal olan enerji demektir. Bioenerji uygulamalarında bioenerjist; kozmik bioenerji akımını bir çeşit mercek görevi yaparak toplar, çok yüksek değerlerde yoğunlaştırır ve tedavi edeceği kişinin fizik ve enerji bedenlerine aktarır. Bionerji verecek olan insanın bu enerjisinin, vereceği insandan çok daha fazla olması gerekir. Bunun için de birçok konuda ciddi bir bilgi birikimine (anatomi, fizyoloji gibi), eğitime ihtiyaç vardır. Ana kaynağa bağlı ve asla tükenmeyen bir şarj gibi olan Reiki ise, özündeki yaşam enerjisini yönlendirip harekete geçirmenin bir yolu olduğu için, kişi bu teknikle çalışırken, asla kendi “” enerjini (bioenerjisini) kullanıp, yoğunlaştırma ihtiyacında olmaz. Sadece Reiki`nin, evrensel yaşam enerjisinin, kendisinden bir başkasına akmasına aracı olmaya niyet eder. Bunun için de Reiki hem alıcı hem de uygulayıcı için son derece güvenlidir. Kullanılan enerji, uygulayıcının kendi enerjisi olmadığı için yorucu da değildir. Kendisinden herhangi bir enerji kaybı olmamaktadır. Aksine aynı zamanda o da güçlenmekte ve enerjiyle dolmaktadır. Ayrıca hastanın rahatsızlıklarını kendi üzerine alma tehlikesi yoktur. Uygulayıcı, Reiki enerjisine sadece aracı olmakta ve elleri enerjiyi aktarmak üzere bağlantı kablosu görevini görmektedir. Uygulamadan sonra hem alıcı, hem de uygulayıcı kendisini bu evrensel, SEVGİ dolu enerjiyle yıkanıp, arınmış hissederler. Reiki ile hata yapma şansınız yoktur. Reiki içerdiği bilinçle, kişiye asla zarar vermez aksine her zaman ihtiyacına göre fayda sağlar. Onun içindir ki herkes tarafından öğrenilmesi ve uygulaması çok kolay bir tekniktir.
– Reiki hastalığı ilerlemiş olanlara da fayda sağlar mı?
Reiki kimsenin özgür iradesine müdahale edecek şekilde çalışmaz. Reiki enerji uygulama çalışmalarını sürdüren herkes, çalışmalarına “o kişinin ve bütünün en yüksek hayrına olsun” diyerek başlar. Eğer kişinin iyileşmesi onun için hayırlıysa hastalık düzeyi ne olursa olsun şifa gerçekleşecektir. Eğer kişi bu yaşama veda edecekse, kişi için hayırlı olan bu ise, yaşama veda edene kadar ki zaman diliminde hastalığın bedende yarattığı acı, ağrı gibi etkiler her neler ise bunları en aza indirir, bu aşamayı rahat ve huzurlu tamamlamasına yardımcı olur.
– Reiki`yi uygulamak için insanlara dokunmamız şart mı?
Hayır. Eğer uygulama yaptığınız kişi dokunulmaktan hoşlanmıyorsa, elleriniz bedenden biraz uzak olacak şekilde çalışmayı yapabilirsiniz. Ayrıca 2.veya 3A aşama Reiki eğitimlerini almış olan kişiler zaman ve mekan sınırlaması olmadan uzağa enerji gönderme yöntemiyle de Reiki uygulamalarını dokunmadan yapabilmektedirler.
– İstemeyen bir kişiye Reiki uygulaması yapabilir miyiz?
Reiki kimsenin özgür iradesine müdahale edecek şekilde çalışmaz. Kendimizde faydasını gördüğümüz için acı çeken birini gördüğümüzde  Reiki uygulaması yapmakta ısrar ederiz. Fakat o buna hazır değildir ya da hiç istemeyebilir. Reiki ne  zorla öğretilir, ne de zorla bir kişiye  enerji çalışması yapılır.
– Reiki eğitiminin tüm aşamalarına tek bir eğitmenle devam etmek şart mıdır?
Hayır. Kişi, Reiki eğitiminin herhangi bir aşamasında eğitmenini değiştirebilir.
– Reiki eğitimini PARA karşılığı almak ya da şifa çalışmalarını PARA karşılığı yapmak, danışmanlık alma konuları için ne diyorsunuz? Ne bileyim , bana biraz tuhaf geliyor. Para karşılığı olması yanlış mı?
“Kişi, şifa tüketicisi kimliğiyle , tıpkı doktora ödediği gibi, mistik şifacıya da aldığı hizmetin bedelini ödemek durumunda olsa da, şifacı parasal konularda bir doktor gibi davranma hakkına sahip değildir. Mensubu olduğu felsefenin doğası, ona şifada bulunma gücünü veren o doğa, maddi değil manevi değerlerin yüceltildiği bir dünyadır. Burası mistik profesyonelizmin hayırlara vesile olmak / hayırlara engel olmak ikileminin merkez noktasıdır.
Maddi değerlere düşkün bir manevi insan,  o hassas ölçüyü kaçıracak olduğunda mistikliği gider, geriye sadece profesyonelliği kalır…
Mistik profesyonelizm, elinde tutması yüce bir bilinç gerektiren ateşten bir toptur. Sadece mistik olması, hayatın zorlu şartlarından ötürü oldukça zordur. Profesyonel olma yolunda maddiyat insanı halini alırsa , sadece profesyonel olarak kalacak, üzerinden şifa enerjisi geçirilmeyecektir. Bu durumda tam zamanlı şifa iletkeni olamayacak, yarı-iletken olmakla sınırlanacaktır.
Mistik danışmanlar da , aynı ince çizginin üzerinde yürümektedirler. Genel ikilem, arkasına aldığı manevi dünyanın gücünü maddi dünyanın gerçeklerine göre yönetme yanlışıdır. Manevi bilgi sonsuz ve sınırsız bir kaynaktan gelir.  Bu bilgilerin pişirildiği diyarların doğulu bilginleri , bu bilgileri gelen batılı turistlere karşılıksız vermişlerdir. Batılı kişi, geri döndüğünde bu bilgileri aynı beklentisizlik içinde sunamazsa, bilgiyi iletememiş olur. Teori, bilginin sadece minik bir bölümüdür. Mistik bilgi sahiplerinin, doğu felsefesini, etkileyici örnekler eşliğinde anlatması güzel bir başlangıçtır. Sorun, karşıda ilgi uyandıran tüm felsefik anlatımların devamını şu kelimede kilitlenip kalmasındadır.
‘ SEANS‘ Seans mantığı, sipiritüel bilginin doğasına aykırıdır.
Bilgiyi seanslara bölüp taksitlendirmek, arkasında maddi dünyanın dünyevi endişe ve beklentilerini barındıran bir davranış şeklidir.
Bilge, bilgisini maddi hesaplar içinde olmadan açan kişidir.
‘Bu bilgiyi karşındakine hesapsız verirsem, artık bana ihtiyacı kalmazsa’ diyen kişi spiritüelizm gönüllüsü olamaz. Onun gönül verdiği, bu yeni güzel dünyanın gerçek olması da değildir. O da herkes gibi kendisine bir ‘branş’ seçmiştir.
Sipirtüel bilge, bilgisinin karşılığını almakla, kişileri kendine bağımlı ve koşullu hale getirmemek arasındaki ince çizgiyi yakalayabilen kişidir. Uzman, felsefeyi seans paketlerine indirgememeli, yarı-iletken davranmamalı, kendisinde olanı var gücüyle  karşı tarafa aktarmanın çabası içinde olmalıdır. Dünya, her branşın profesyoneline yetecek kadar kalabalıktır. ‘SEANS’ bilgiyi içselleştirmekte sorunu olan ve desteğe ihtiyacı olanlar için geçerlidir.  Mistik felsefe, oturumlara indirgenerek anlatılamaz. Spiritüel gönüllü, kendisini gereksiz kılmak için elinden geleni yapan , gelecekten korkmayan kişidir.” (LEVH-İ MAHFUZ)
–Reiki`ye başlayanların hayatlarında, birçok olumlu değişikliğin olabileceği söyleniyor. Değişikliklerin olmaması Reiki`nin akmadığı yani uyumlamanın olmadığı anlamına mı geliyor?
Hani diyoruz ya, bizler bu mükemmel enerjiye sadece kanalız ( bu arada kanal kalitesini de yabana atmamak gerekir) aslında inisiyasyonlarımızda da öyleyizdir, tüm uygulamaları Rehberler eşliğinde yaparız , işin aslını onlar görür. Bu nedenle şüpheye gerek yok. Ancak , beklenti bazında bazı yanılgılarımız var, istiyoruz ki tüm isteklerimiz gerçekleşsin-bizim istediğimiz şekilde üstelik Ve bunu Reiki’nin sağlamasını. İnsan yaradılışı hakkında biraz bilgi sahibi olursa Reiki’nin misyonu biraz daha hafifleyecek sanki. Öğrenmek emek isteyen bir şey, sanırım işe bizden başkalarının da isteme-istememe, hata yapma gibi haklarının  olduğu bilincine ulaşmak. Gerisi çorap söküğü gibi gelecektir zaten.
Birde artık biliyoruz ki, tüm hastalıkların yüksek oranda zihinsel nedenleri var. Hastalığa sebep olan düşünsel kalıpların temeli ve inşası uzun yıllara dayanıyor, onları temizlemek de uzun zaman istiyor, sabırla- düzenli olarak uygulama yapmak gerekiyor bu yüzden.
– Reiki`ye uyumlandıktan sonra bazı rahatsızlıkların ortaya çıkabileceği söyleniyor. Doğru mu?
Reiki`ye uyumlanan kişi böylece evrensel yaşam enerjisinin kaynağına bağlanmış olur. Bu sevgi dolu, saf ve güçlü enerji kişinin fiziksel bedeni dahil, tüm enerji bedenlerindeki blokajları ve düşük frekanslı enerjileri yok edeceği için uyumlamadan sonra fiziksel ve duygusal bir arınma süreci geçirmek mümkündür. Bu süreç birkaç gün veya kişinin içinde bulunduğu fiziksel ya da duygusal ortamın zorluk derecesine göre hafif baş ağrısı, ciltte döküntüler, eklem ağrıları, aşırı terleme, aşırı idrar, ishal, aşırı canlılık, uyku hali veya duygusal dalgalanmalar şeklinde ortaya çıkabilir. Bu durumlarda sabırlı olmalı, bol su ya da bitkisel çaylar içmeli, dengeli ve sağlıklı beslenmeye özen gösterilmelidir. Ortaya çıkan bu çeşit rahatsızlıkların toksinlerden arınma olduğunu bilmekte fayda vardır. Bu belirtiler kişinin kendi iyileşme gücünün harekete geçtiğini yani bedendeki enerji blokajlarının çözüldüğünü gösterir. Bu süreçte yapılan Reiki enerji çalışmalarına ara verilmeden devam edilmesi önerilir.
– Reiki enerjisi ile uygulama yaparken, el pozisyonları mutlaka belirtilen sırada mı olmalıdır?
Reiki uygulamalarında el pozisyonları, baş bölgesinde başlar, bedenin belirli bölgelerinde devam ederek ayaklarda biter. El pozisyonlarının, öğrenildiği ilk günlerde özellikle de 21 gün süresince kişinin hem iç disiplinin gelişmesi, hem de bu konuda alışkanlık kazanması bakımından eğitmenin öğrencisine aktardığı sırada yapılması önerilir. Bununla birlikte “temel el pozisyonları” olarak aktarılan bu pozisyonların dışında da, ellerinizi bedeninizin ihtiyacı olan bölgesine koyarak Reiki enerjisini akıtabilirsiniz.
– 1.aşama eğitiminde gösterilen el pozisyonları 21 gün yapılmazsa ne olur?
21 Rakamının bedenlerimizin moleküler yapısıyla alakası vardır, bu yüzdendir ki, kür tarzındaki uygulamalarda hep 21 gün şartı vardır. Reiki uygulaması da buna bağlı olarak 21 gündür.
Genelde bu çalışmalar için gereken zamanı ayıramadığı ya da ilk birkaç gün hevesle başlayıp sonrasında bu süreci tamamlayamadığı için öğrenci kendini mahcup-suçlu  hisseder. Amaç fiziksel-zihinsel-ruhsal şifa iken bu olumsuz duygulara da yer olmamalı ancak,  kişi kendisini gerçekten arındırmak istiyorsa, bedenlerindeki tortular ona ağır geliyorsa ki muhtemelen Reikiyle buluşmasının nedenlerindendir bunlar, o zaman amacına uygun davranmalıdır.
–Reiki enerji uygulama çalışmalarını günün belirli bir saatinde yapılması gerekliliği var mıdır?
Böyle bir tarife yoktur.  Kişi kendi için en uygun zamanı belirleyebilir.
– Reiki ile çalışırken bazen enerji ellerimden akmıyormuş gibi geliyor, hiç bir şey hissetmiyorum. Gerçekten benden Reiki akıyor mu?
Kişi farkında olsa da, olmasa da aktarmaya aracı olduğu Reiki enerjisi her an ondan akmaya devam eder. Başlangıçta hissetmemesi normaldir ama zamanla ( Reiki uygulanan keşinin ihtiyacı oranında) ellerde hatta tüm vücutta terlemeler, vücudunun değişik yerlerinde karıncalanma kaşınma hisleri olacaktır. Çok nadiren de olsa, uygulama yapılan kişi de görsel refleksler, terlemeler, ağrı ve acılarda azalma-yok olmalar v.s. görülmesine rağmen  uygulayanda sıfır hissiyat olduğu da bir gerçektir.
– Reiki çalışmalarını devamlı uygulamak zorunda mıyız?
Güzel bir deyişimiz vardır “zorla güzellik olmaz” diye. Bir insan bir olaya nasıl bakmayı ve yorumlamayı seçiyorsa o, onun gerçeği olur. Reiki’yi sık kullanmak, günlük yaşamın doğal bir parçası haline getirmek de kişinin seçimine kalmıştır. Düzenli yapılan Reiki enerji çalışmaları kişiye her yönden fayda sağlar. Kişinin sezgileri gelişir, enerji farkındalığı artar. Hayata bakışı değişir ve fiziksel, zihinsel, duygusal ve ruhsal olarak enerjisi dengede olur. Bunla birlikte, Reiki`yi düzenli uygulayacağım diye fırsat yaratmaya, olmayınca da strese girmeye ise hiç gerek yoktur.  Kendinizi bu şekilde kısıtlamayın, kısacık süreleri bile değerlendirebilirsiniz. Yeterki isteyin! Zaman bulmak, yaratmak hiç de sorun olmaz.  TV izlerken, seyahat durumundayken,  trafikte beklerken, yatarken. Bu kısacık zamanda ellerinizi bedeninizin herhangi bir yerine koymakla Reiki`nin size kazandıracağı faydaları tahmin bile edemezsiniz.
– Reiki çalışmalarını maddi kazanç elde etmek için kullanabilir miyiz?
Reiki uyumlanması da dahil olmak üzere, Reiki ile ilgili tüm çalışmalar Ruhsal Bedenin çalışma alanına girdiğinden, maddesel dünyanın kullanımında olan Maddi kazanç bu çalışmalarda geçerli değildir.
– Bitkilere Reiki verilebilir mi ?
Bitkilere de Reiki uygulayabilirsiniz, Saksı küçükse ellerinizi saksının iki yanına koyup niyet ederek, Saksı Büyükse hem saksıya hemde çiçeğin gövdesine verebilirsiniz. Tohumu henüz dikmeden reiki vermek istiyorsanız avuç içinde tohumları tutarak verebilirsiniz. Fazla sayıda saksı çiçeğiniz varsa eğer ayrı ayrı niyet etmenize gerek yoktur bir defa niyet edip ellerinizi bir saksıdan diğerine geçirerek uygulamayı sürdürürsünüz , bu yöntem çiçekler için geçerlidir. Uygulama sonrasında Reiki’ ye teşekkür etmeyi unutmayınız.
Hayvanlara nasıl Reiki verilir ?
Hayvanlara Reiki uygulayabilirsiniz, sizinle birlikte olan ev hayvanları yaşamın olumlu olumsuz yanlarını, neşenizi, üzüntünüzü sizinle paylaşır. Hayvanın hırçınlaşması durumunda tıpkı bebeklere Reiki uygular gibi kucağınıza alarak, 5-30 dakika arası reiki verebilirsiniz . Hayvanlar yerinde durmazlar, tıpkı çocuklar gibi ihtiyaç duymuyor ise sizi iterek yada kaçarak belli ederler isteklerini, endişe etmeden uygulayabilirsiniz.
-Kristallere Reiki verilir mi ?
Kristallere olduğu gibi tüm minerallere Reiki verilebilir , avuç içine alarak kristallere enerji aktararak temizleyebilirsiniz.
-Yiyeceklere ve ilaçlara Reiki verilebilir mi ?
Takılara ve bir başkasına aldığınız hediyeye Reiki vererek o kişi ile ilişkinizi iyileştirebilirsiniz.
-REIKI VE DİN ?
Reiki bir din ve inanç sistemi değildir, bunu unutmayınız. Dünya üzerinde milyonlarca insan Reiki uyumlaması almış durumdadır ve bu insanlar farklı toplumlardan farklı kültür yapılarında ve farklı dinsel inançlara sahiptirler.
Reiki insanların kendileri ve inançları arasındaki ilişkiyi desteklemekte ve beslemektedir. Evrende var olan enerji Yaradan’ a aittir, her kim ve ne olursak olalım ondan geleni kullanırız. Bu nedenle Reiki enerjisini belirli bir tanım ve dinsel bağlantı içine sokmak doğru olmayacaktır.
Reiki felsefesini anımsayalım prensiplerde sizlere aktarılan temel prensipleri biraz genişleterek anımsayalım;
Bugün sana verilen nimetler için şükret, Bugün hiçbir şey için endişelenme, Bugün hiçbir şey için öfkelenme, Bugün dürüst ol, Bugün tüm varlıklara karşı nazik ve saygılı ol, Bugün aileni, öğretmenlerini sev ve say. Bugün ekmeğini helal yoldan kazan, Başkalarını kendin gibi sev…
-Bahsettiğimiz prensiplerin herhangi bir inanç sisteminin temeli ile çatışması mümkün müdür ?
Reiki’ye uyumlanmış olun yada olmayın eğer inançlarınız ile Reiki uygulamalarının çatıştığını düşünüp zihninizde sorun yaşıyor iseniz uygulamaları bırakın, ara verin. Uygulamadığınız takdirde Reiki enerjisinin size bir etkisi olmaz, zaman içerisinde temelinin “SEVGİ” olduğunu görerek yaşayacaksınız.
-REİKİ VE TIP İLİŞKİSİ ?
Reiki tanımını sizlere aktarır iken “aydınlanma yolu ve şifa yöntemi” olduğundan bahsettik, Reiki tamamlayıcı bir tedavi sunar bizlere buna paralel olarak rahatsızlık hissettiğimiz konularda bir tıp doktoruna gitmekte, gerekli kontrolleri yaptırarak teşhis koyulmasında kesinlikle fayda vardır. Sorunun tespiti tedavinin etkinleşmesinde size destek verecektir, çözüme ulaşmaya dönük Reiki uygulamaları yaparak, tıbbi tedavi ile birlikte olumlu sonuçlar alabilirsiniz.
Tedavi esnasında kullanılan ilaçlara Reiki verilerek yan etkileri azaltılabilir, Ameliyatlarda Reiki kullanılabilir fakat uygulama ameliyatın iyi geçmesi dileğiniz ile ameliyat öncesi, nekahet döneminin rahat olması ve yaranın kapanıp tedavinin olumlu sonuçlanması için ameliyat sonrası uygulanmalıdır.
Tansiyon ve şeker hastası olan kişilerde Reiki uygulaması yapılıyor ise doktorunuza danışmalı, kontrol altında uygulama yapmalısınız. Lütfen ilaçlarınızı kullanmayı ihmal etmeyiniz. Günümüzde pek çok tıp doktoru Reiki uyumlaması almaktadır, pozitif bilimin yöntemleri ve Evrensel enerjiyi kullanarak hastalarına destek olmaktadırlar.
-REİKİ VE RUHSAL GELİŞİM ?
Kişisel bütünleşme yöntemleri insanın ruhsal arayışı sonu gelmeyen bir yol gibi gözükmektedir. Bu arayışa kendini adamaya başlayan birey farkında lığını geliştirmek ve ulaşmak istediği tekamüle erebilmek için pek çok araç kullanır. “Reiki evrende var olan ruhsal bir enerjidir” tanımından hareket edersek ruhsal anlamda farkındalık düzeyimizi arttırmamıza katkı sağlayacaktır.
Düzenli olarak üzerimizde uyguladığımız takdirde duygusal, ruhsal, zihinsel ve fiziksel beden üzerinde sağlanan denge birey olarak yapacağımız çalışmalarda destek verecektir. Huzurlu bir bütünlük sağlayabildiğimiz takdirde yürüdüğümüz yolda önümüze çıkan sorun ve çözümleri daha net görebilir, katlanılması gereken ödevleri deneyimlerken güçlü oluruz.
Reiki uyumlaması almanız size güçlü bir destek sahibi yapacaktır. Kullanmasanız dahi zamanı geldiğinde içinizden gelen bir istek sizi bu aracı gerektiği şekilde kullanmanızı sağlayacaktır. En çözümsüz olduğunuz anlarda, kendinizi kötü hissettiğinizde aşağıdaki prensiplere elinizden geldiğince uymaya, uygulamaya çalışın,
Endişelenme, Öfkelenme, Şükret, Helal Kazan, Tüm varlıkları sev…
-Reiki inisiasyon ( uyumlama ) almadan uygulanabilir mi ?
Reiki uygulayıcısı almış birisinden Reiki enerjisi almak ve tedavi görmek mümkündür fakat kendinize Reiki uyumlaması almadan uygulama yapmanız mümkün değildir. Kendinize Reiki enerjisini uygulayabilmeniz için bir Reiki Master’dan ( Reiki Öğretmeni, Üstadı ) uyumlama almanız gereklidir.
-Günümüzde farklı isimlerde Reiki çeşitlerinden bahsediliyor, doğrusunu nasıl bulurum ?
Reiki öğretisi kökeni yüzyıllar öncesine dayanan bir şifa ve aydınlanma sistemidir. Kuşaklar boyunca yapılan araştırmalar sonucunda farklı şifa uygulamaları ve yöntemleri geliştirilmiştir. Bu sistemler iyilik amacı ile kullanıldığı sürece sizlerin faydasınadır, belirli bir deneyim süreci sonrasında içinizden gelen sesi dinleyerek acele etmeden hareket etmeniz daha faydalı olacaktır. Günümüz toplumları hızlı tüketim anlayışından olsa gerek her şeyi çok hızlı almak istemektedir. Oysa bazı bilgiler zaman içerisinde deneyimlendikten sonra yerini bulmaktadır. Reiki temel ve öz bir öğretidir, bu öğretiyi soyağacı Dr Mikaso Usui‘ye dayanan bir öğretmenden almanız doğru olandır. Sezgilerinize güvenin ve Reikiyi her zaman SEVGİ ile iyilik için kullanın.
-Reiki öğrenmek için hangi öğretmenin iyi olduğunu nasıl bilebilirim ?
Reiki öğretmeni seçimi sizin açınızdan önemli ise bu konuda araştırma yapmanız gereklidir, yine sezgileriniz size yol gösterecektir. Enerjisi size pozitif gelen bir öğretmenden gerekli uyumlamayı alabilirsiniz. Reiki uyumlaması yapacak olan kişinin Reiki 3 seviyesinde olması, Sertifikasında Dr MikasoUsui nin soyacaından gelen bir Reiki üstadının silsilesinden gelmesi gereklidir. Bazı şehirlerde Reiki Master olmayan kişilerin bu konuda uyumlama yaptığı dile getirilmektedir bu hoş bir durum değildir. Çevrenizde daha önce reiki uyumlaması almış olan arkadaşlarınız sizlere Reiki Master’larını övgü ile anlatacaklardır ancak bu tür bilgiler karşınızdaki kişinin değer yargılarını da içeriyorsa yanıltıcı olabilir. Önemli olan konu Reiki Üstadının egolarından arınmış, konusunda deneyimli bir kişi olmasıdır. Bu konuda titiz davranmak gereklidir. Sonrasında zihninizde pek çok soru ile yeni bir öğretmen arayışına girebilirsiniz. Eğer uyumlandığınız Reiki Master deneyimli biri değilse yine uyumlama alabilirsiniz, eksik olan bilginizi bugün Türkçe olarak basılmış pek çok kaynaktan temin edebilirsiniz. Tercih sizindir.
-Reiki İnisiasyonu ( uyumlama ) sırasında öğrenci neler yaşar ve hisseder ?
Reiki uyumlaması esnasında kişinin gözleri kapalıdır, bu nedenle üstadın yaptığı hareketleri göremez, sadece hisseder. Reiki Master belirli bir sıra ile Reiki sembollerini üstünüze yerleştirir ve Usui sensei den bugüne gelen Reiki enerjisine kanal olmanız için size enerji aktarır. Reiki 3 seviyesine gelene kadar bu ritüeli görmemeniz etik kuralların gereğidir. Bu ritüelde kişilerin hissettikleri değişkendir. Kimi hiç bir şey hissetmezken sadece rahatladım diyebilir. Kimisi üzerinden yük kalkmış gibi rahatlar, kimi ağlar tepkimeler kişiye göre değişkendir. İnisiasyon sonrası duygular bireyseldir fakat sonrasında insan rahatlar elleri ısınır ve hafifler. Kimi insan çeşitli renkte ışıklar gördüğünü kimiside bazı vizyonların gözlerinde canlandığından bahsetmiştir.
-Bir arkadaşımın elleri uyumlama sonrası oldukça ısınmış bu bir sorun mudur ?
Herkesin tepkisi farklı olmakla birlikte bu sağlıksız bir durum değildir, kişinin çakraları açıldığını ve enerjinin yoğun olarak aktığını gösterir.
-Reiki İnisiasyonu aldıktan sonra yaptığım uygulama ile Reiki uygulayıcısından aldığım tedavi arasında temel bir fark var mıdır ?
Reiki uyumlaması sonrasında fiziksel , duygusal ve ruhsal bir temizlenme süreci yaşanması normal bir durumdur. Fiziksel olarak bedenimizde bulunan toksinler atılırken ruhsal ve duygusal olarak negatif enerjinin vücudumuzdan atılması negatif ve pozitif enerji dengesinin kurulması gerçekleşmektedir. Reiki 1 düzeyinde bu temizlenme süreci 21 gün olarak ortaya konmaktadır bu daha uzun yada kısa bir süreçte gerçekleşebilir. Bu sizin negatif etkileşiminize ve fiziksel toksin birikimine bağlıdır. Uyumlama süreci sonrasında bol bol su içiniz ve kendinize düzenli olarak Reiki uygulayarak bu tepkimeleri karşılayınız. Fiziksel tepkimelerde artış olması durumunda bir Tıp doktoruna muayene olunuz. Vücutta toksinlerin atılması için en güzel araç BOL BOL SU içmektir.
-Reiki Master uyumlamayı yapsa bile, kişi uyumlanmamış olabilir mi ?
Kişi istiyor ise bu uyumlamanın gerçekleşmemesi mümkün değildir. Fakat kişi istemeden kıramayacağı bir arkadaşının hatırına istemeden uyumlama almayı kabul etmiş ise uyumlama gerçekleşmeyebilir, bu nedenle kendi kararınız ve sezgileriniz ile hareket edin ve zamanı geldiğinde karar verdiğinizde Reiki 1 veya 2 düzeye inisiye olmak için Reiki Öğretmeninize başvurun.
-Reiki Uyumlaması aldım fakat kullanmıyorum, bu bir sorun yaratır mı ?
Uyumlama sonrasında kullanmasanız bile artık ömrünüzün sonuna kadar istediğiniz zaman kullanmaya başlayabilirsiniz. Ne kadar çok ve düzenli uyumlama yaparsanız enerji akışı güçlü ve dengeniz o kadar uyumlu olacaktır.
-Her gün uygulama yapmak zorunda mıyım ?
Reiki 1 düzeyini ilk aldığınız zaman 21 gün süresince uygulama yapmanız tavsiye edilmektedir. Bu süreci ne zaman başlatacağınız ve sonrasında ne kadar uygulama yapacağınız size kalmıştır. Bizim unutmanızı istemediğimiz ve tavsiyemiz ne kadar çok uygulama yaparsanız o kakar etkin Reiki enerjisini kullanabilirsiniz. Bunu deneyimledikçe hissedeceksiniz bu nedenle bizim cevaplarımız yerine deneyimleriniz sizi yanıtlayacaktır.
-Reiki uygulaması yapıyorum telefon ya da kapı çaldı ne yapabilirim ?
Reiki yaparken televizyon seyrediyorum veya kitap okuyorum böyle bir durum sorun yaratır mı?
Bilinçli ve dikkatinizi dağıtmadan uygulama yapabiliyor iseniz bu mümkündür fakat Reiki uygularken farkındalığımızı bedenimize vermek ideal olandır.
 -Reiki uygularken ne giymek gerekir ?
Rahat ve mümkün olduğunca bol giysiler uygun olmaktadır.
-Reiki uygulaması sırasında müzik, mum veya tütsü kullanıyorum, problem yaratır mı ?
Sakin ve meditatif bir müzik tercih edilebilir, hoş kokulu rahatsız vermeyecek bir tütsü ve mum uygulama sırasında dikkatinizi toplamanıza ve bilinçli bir uygulama yapmanıza katkı sağlayacaktır.
-Reiki uygulamasını sabah mı akşam mı yapmalıyım ?
Sabah uygulama yaparak günü iyi bir şekilde karşılamak için hazır olursunuz, akşam uygulama yaparak günün negatif etkilerini üzerinizde atabilirsiniz. Burada dengeyi siz kuracak ve uygulayacaksınız.
-Farkındalık seviyesinde nasıl bir etki oluşmakta ?
Reiki uygulaması yapmaya başlamadan önceki ruhsal durumunuzu, davranışlarınızı ve yaşamsal tepkilerinizi karşılaştırın. İnsanoğlunun olgunlaşması ve aydınlanmasında bir sınır yoktur. Reiki sizin için aydınlanma yolunda bir araç ise en uygun olan yöntemlerden birini seçmişsiniz demektir. Sizi yapacağınız tüm çalışmalarda dengeleyecek ve gelişiminize katkı sağlayacak bir araçtır fakat yanılsamalara kapılmadan sabırlı bir şekilde yolunuzda yürümelisiniz. Kendi öz eleştirimizi yaparak, kendimizi kandırmadan çalışmak önemlidir.
– Reiki uygulaması yaparken izin almak gerekir mi, izin aldığım halde almayan olabilir mi ?
Sizden uygulama yapmanızı isteyen kişinin isteği ile Reiki uygulaması yapıyor iseniz kişinin enerjiyi almaması gibi bir durum söz konusu olamaz. Bir uygulama ile rahatsızlık geçmeyebilir bir kaç gün düzenli uygulama yapmak gerekebilir. Ağır rahatsızlıklar her gün belirli bir süre uygulama yapılması önerilir. Kişinin izni olmadan uygulama yaptı iseniz kişi sizden hiçbir şey alamaz, birisine Reiki vermek istediğinizde önce ne yapacağınızı ve Reikinin ne olduğunu anlatmalısınız. Daha sonrasında izin isteyerek uygulama yaparsınız. Reiki de insan iradesi esastır, kaza ve benzeri durumlarda Reikiyi önce uygulayabilir daha sonra konuyu anlatabilirsiniz. Uzaktan göndermeler içinde bu geçerlidir, kişi kendinde değil ise bir aile üyesi tarafından talep yapılabilir.
-Bebeklerde durum nedir ? Uygulama yapabilir miyim ?
Aile bireylerinin rızası ile yapılmalıdır, bebekler büyüklere göre daha saf oldukları için daha kısa süreli uygulama yapmak yeterli olacaktır. Bebekler istemedikleri zaman size el kol hareketleri ile belli edeceklerdir. Çocuklarda benzeri şekilde tepkime vermektedirler.
-Hamilelerde Reiki verilebilir mi ?
Elbette verilebilir, böylelikle dünyaya gelecek olan bebeğin sağlıklı ve mutlu bir çocuk olmasında destek verilir. Hamileliğin ilerleyen dönemlerinde kişi kendine uygulama yapmakta zorlanıyor ise baba adayının bunu yapması tavsiye edilmektedir.
-Sevmediğiniz bir kişi uygulama yapmanızı istedi bu durumda ne yapmalısınız ?
Burada tercih size kalmış olmakla birlikte, Reiki prensiplerini anımsayalım “Tüm varlıkları sevmek”, bu bizim için bir deneyim ve sınav olabilir. Sezgilerinizi tartın belkide sevmediginiz kişiye uygulama yaparken aranızdaki sorunun nedenini tepit edebilir ve çözüm yoluna ulaşabilirsiniz.
-El pozisyonlarında kaç dakika durmam gereklidir ?
İlk uyumlama aldığınız dönemlerde 3-5 dakika arası el pozisyonlarını uygulamanız tavsiye edilmekte ise de bu zaman içerisinde geliştireceğiniz bir yetenektir. Düzenli uygulamalar sonrasından vücudunuzun herhangi bir noktasının enerjiye doyduğunu veya devam etmeniz gerektiğini hissedeceksiniz. Bunun için kendinize zaman tanıyın sabırlı olun, insanın kendisini algıları ile kandırması kadar yanıltıcı bir durum yoktur, bu nedenle kendinizi arındırırken sezgilerinizi de arındırarak zaman içerisinde hangi bölgede ne kadar kalacağınızı algılayabileceksiniz. İlk dönemde temel 7 çakra üzerine çalışarak vücudunuzdaki enerji dengesini sağlayabilirsiniz.
-Ellerim çok üşür ısıtmam gerekir mi ?
Reiki uygulamaya başladığınızda enerji akmaya başlar, bir süre sonra elleriniz ısınacaktır. Uygulama yaptığınız kişiyi rahatsız etmemek için uygun bir mesafede ellerinizi tutarak uygulama yapabilirsiniz. (3-7 cm yukarıdan)
-Reiki uygulamam istendi zorunlu muyum ?
Şöyle düşünün sizinde ihtiyacınız var ki bu sizden talep edildi, bu durumu fırsat bilerek uygulama yapın. Daha sonra kendinize de uygulama yapınız.
-Reiki uygularken bunaldım ve yarıda kestim, ne yapmam gerekirdi ?
Böyle bir huzursuzluk hissettiğiniz durumda uygulama yaptınız kişide el hareketlerini hızlı bir şekilde uygulayıp topraklama yapınız. Unutmayın Reiki prensiplerinde “Bugün hiçbir şey için endişelenmeyeceğim, Bugün hiç bir şeye kızmayacağım“ der bu prensiplerden hareketle daha rahat bir ortamda başka bir zamanda uygulamanızı gerçekleştirin. Reiki uygulaması yapılan mekanın iyi havalandırılmış ve huzurlu bir mekan olması sağlıklı bir reiki uygulaması yapmanıza destek olacaktır.
-Kişiye Reikiden bahsettim inanmadı, yararlı olacağını düşünüyorum ne yapmalıyım ?
Kimseyi zorlamayın ve akışa bırakın inandırmak gibi zorunluluğumuz yoktur. O kişinin ihtiyacı olduğu bir anda izin vereceğini düşünün böyle bir zamanda ağrısını dindirmeniz yeterli açıklama olacaktır. Bazen tanımlamak için kelimelerin yetmediği yerde deneyimlemek en iyisidir, her zaman sabırlı ve yapıcı olun.
-Reiki uygulaması yaparken arkadaşım uyudu, ne yapmalıyım ?
Öncelikle korkmayın bırakın uyusun siz uygulamanızı sürdürün, uygulama sonrası gerekli ise hafifçe uyandırın yoksa uyandırmayın. Uyanınca reikiye teşekkür edin, tüm uygulamalarınızın sonunda olduğu gibi.
-Uygulama yaparken negatif enerji ya da hastalık geçer mi ?
Hayır , unutmayın evrensel bir enerjiye kanal oluyorsunuz. Kendi enerjinizi değil evrende var olan bir enerjiyi aktarıyorsunuz. Kendinizde aynı enerjinin olumlu etkisi altındasınız aklınıza böylesi olumsuzluklar getirmeden uygulama yapınız, her uygulama sonunda topraklama yaparak Reiki’ ye teşekkür ediniz.
-Kırıklarda Reiki uygulanır mı ?
Önce doktor muayenesi yapılmalıdır. Erken kaynama oluşmaması için gerekli tıbbi ilk yardım uygulamaları ve doktor tedavisi sonrasında doktora danışılarak Reiki verilebilir. Sargı üzerinden Reiki verilebilir.
-Yanıklarda nasıl uygulama yapabilirim ?
Gerekli doktor kontrolü yapıldıktan sonra yanık bölgesine dokunmadan belli bir mesafeden uygulama yapılabilir, düzenli uygulama sonrası yanık izi tamamen kaybolabilir.
-Kalp krizi ile karşılaştım ne yapmalıyım?
Böylesi bir durumda öncelikle doktor çağırın, kişinin yakasını gevşetin ve rahat nefes almasını sağlayın. Daha sonra 3.çakra, sonra 2. çakra ve doktor gelene kadar ayak tabanlarına Reiki vererek devam edin. Hastanın kalp pili taşıyıp taşımadığınız sormamız önemlidir, böyle bir durumda risk doğabilir, mutlaka doktoru bekleyiniz.
-Kazalarda Reikiyi hangi bölgeden vermeliyiz?
Böyle bir durumda öncelikle ambulans çağrılmalıdır. Kırık, iç kanama ve yanık söz konusu ise doktorun gelmesi beklenmelidir. İlk yardım eğitimi aldı iseniz bunları uygulayarak hastayı rahatlatabilirsiniz. Yukarıdaki durumlar söz konusu değil ise sırası ile 3. çakra, 2. çakra, Omuzlar ve ayak tabanlarına reiki uygulayabilirsiniz.
-Alkol ve sigara bağımlılığında Reiki uygulanabilir mi ?
Alkollü iken 24 saat geçmeden Reiki uygulamamak gerekir fakat bağımlılıktan kurtulma amacı ile içkiyi ve ya sigarayı bırakmış olan kişi Reiki ile iradesini güçlendirip bağımlılık yapıcı maddelerin etkisini azaltabilir. Kişinin kararı burada önemlidir, karar kesin olarak verilmiş ise düzenli Reiki uygulaması sinir sisteminin dengeli çalışmasını ve vücudun bu zararlı maddelerin temizlemesini sağlamasında Reiki uygulanmaktadır.
-Uyumlama sonrası bana aktarılan enerjinin kaynağı nedir ?
Reiki enerjisi ile kanal olduğumuz şifa gücü evrensel TANRI ENERJİSİDİR.
-Reiki inisiasyonu sonrasında bazı tepkime ve rahatsızlıklar ortaya çıktığından bahsediliyor, böyle bir durum rahatsız edici, korkmadan uyumlanmalı mıyım ?
Böyle bir durumdan korkmamalısınız, aksine farkında olmadığınız ve ileride size sorun yaratabilecek bir rahatsızlığın erken dönemde teşhis imkanı doğduğu için Reiki‘ ye müteşekkir olmalısınız. Günümüzde modern tıp ve alternatif tıp yöntemleri ile pek çok hastalık teşhis edilmekte ve tedavisi bulunmaktadır. Reiki sadece hastalığın ortaya çıkmasına değil tedavisine ve hastalık nedeni ile ortaya çıkabilecek korkuların giderilmesine de yardımcı olacaktır.

Ahmet Kaya
REİKİMASTER/TEACHER
0555 310 00 70
.

izmirliahmetkaya55@gmail.com

www.izmirliahmetkaya.com

.

BİR KİTAP HAYAL EDİN

İÇİNDEN SONSUZLUĞUN KİTABI ÇIKSIN.

 

www.dogumgunu.com.tr

www.kur-an.com

www.tanrinindogumgunu.com

.
.
.

 

REİKİ İNİSİYELERİ NASIL YAPILIR?

Öğrenci rahat bir sandalyeye, ayakları paralel, yere basar şekilde, elleri yukarı ya da aşağı bakacak şekilde açık, diz üstünde, bel , omuz ve boynu dik bir şekilde oturtulur. (Enerjinin doğru akması için gereklidir)

Öğrenci adını, soy adını, doğum tarihini söyleyerek, inisiye yapacak üstadın ismini de söyleyerek onun kendisini Usui Reiki 1/2/3a/ya da 3b uyumlamasına müsaade ettiğini söyler. (bunu 3 defa tekrarlar).

Bu arada öğretmen, öğrencinin 2 metre arkasında ellerini yukarı kaldırıp, Öğretmenlik enerjisini ister. Öğretmenlik enerjisi tüm vücudunu kaplar. O tüm vücudunu kaplayan enerjiyi öğretmen göbek altı çakrasına toplar ve sol elini göbek altı çakrasına koyar. Sağ eli havadayken gerekli sembolü çizip öğrencisini ve kendisini içine alacak şekilde bir çember çizerek (sembol el ile çiziliyor, çember imgeleyerek yapılıyor) içini beyaz ve mavi nur ile doldurur. Bu işlem, öğrenci ve öğretmenin inisiye anında huzur bulması açısından önemlidir.

Daha sonra öğretmen, öğrencisine yaklaşarak, onun ismini söyleyerek ben geliyorum der. (içinden söyler, sesli değil)

Arkasından, başının önüne, başının soluna ve başının sağına gerekli sembolü çizer. Arkasından sadece 3 kere mantrayı söyler. Ve tepe çakrasından üfler. Bu arada Öğretmenin sol eli hala göbek altı çakrasındadır.

Öğrencinin sağ tarafına geçer boşta olan sağ eli ile gerekli sembolü çizer ve 3 kere mantrasını söyleyerek sağ elini öğrencinin tepe çakrasına, sol elini ise öğrencinin başının arkasına koyar. Bu andan itibaren öğrencinin aura kanalı temizliğine başlanır. Eller bu pozisyonda iken (imgeleyerek) gerekli sembol çizilir, 3 kere mantrası söylenir. Arkasından yine gerekli sembol çizilir ve 3 kere mantrası söylenir ve daha sonra 4 nefes işlemi başlar. (Nefes burundan karına alınır ve ağızdan dışarıya üflenir.) 1. nefes normal, 2. nefes normalden biraz daha güçlü, 3. nefes de ise öğrencinin aura kanallarına girilir. 4. nefeste tazyikle enerji, tepe çakradan, göbek altı çakraya gönderilir. Bu işlem de aşağı yukarı, aşağı yukarı 2 veya 3 kere tekrarlanır. (imgeleyerek) Bu bembeyaz nurdur. Bu nur ile öğrencinin aura kanalları temizlenir. Tepe (TAÇ) çakradan omuzlara, ellere, avuç içi ve parmak ucu çakralara, buralardan yine tepe çakraya, tepe çakradan da göbek altı çakraya indirilir ve bu bembeyaz nur ile öğrencinin aura kanalları tertemiz olur.

 (Eğer öğrencinin aura kanallarının herhangi bir yerinde bir tıkanıklık var ise bunu öğretmen sezgisel olarak anlar. Gerekirse defalarca öğretmen bu tıkanıklığı açmak için uğraşmalıdır. Ta ki sezgisel olarak açıldığını anlasın, bilsin)

Daha sonra öğretmen öğrenciden teması kesmeden, sol eli ile öğrencinin sol el parmak uçlarıyla öğrencinin sağ omzundan başlayarak öğrencinin ayağına kadar sürükleyerek aşağıya iner. Ve öğrencinin sağ ve sol ayaklarının bileklerinden elleri ile tutar. Ellerini ayaklarının üzerine koyar. Burada da aynı işlem devam etmektedir. Önce gerekli sembolü çizer (imgeleyerek) 3 defa mantrasını söyler, sonra yine gereken sembolü çizer 3 kere mantrasını söyler, (bu işlemler hep imgeleyerek yapılır) Ve daha sonra 4 nefes işlemi yine başlar. Bu işlem de aşağı yukarı, aşağı yukarı 2 veya 3 kere tekrarlanır.(imgeleyerek) 

Sonra öğrenciden temas kesilmeden ayağa kalkılır. (ayağa kalkarken, sağ elinin parmak uçları ile öğrencinin ayaklarından dizlerinden itibaren dokunularak)

Eğer öğrenci Reiki 1 e inisiye oluyorsa, elleri birleştirilir. Eğer Reiki 2, 3a 3b uyumlaması ise, öğrencinin sağ elini öğretmen sol avucunun içine alır. O aşamaya ait sembolleri çizerek, 3 defa da mantralarını söyleyerek, öğrencinin avucunun içine tıklar ve tüm bedenine yollar.

Daha sonra eller birleştirilir, gerekli sembol çizilir ve parmak uçlarına üflenir bu sembol öğrencinin tüm bedenini kaplar. Sonra öğrencinin birleşen iki baş parmağını öğretmen sol avucunun içine alır, (öğretmenin baş parmağına öğrencinin baş parmak uçları temas eder şekilde alır.) Öğretmen, sağ eline de, öğrencinin birleşmiş olan sağ 4 parmağını alır. Daha sonra yine Önce gereken sembolü çizer (imgeleyerek) 3 defa mantrasını söyler, sonra yine gereken sembolü çizer 3 kere mantrasını söyler, (bu işlemler hep imgeleyerek yapılır) Ve yine 4 nefes işlemi başlar.  4. nefeste tazyikle imgeleyerek öğrencinin vücudunun sağ kısmına üflenerek yollanır. Öğretmen sağ elini üstten kıvırarak (bu sırada öğretmenin sol eli hala öğrencinin baş parmaklarını tutmaktadır) öğrencinin sol 4 parmağını avucunun içine alır. Ve yine aynı işlem tekrarlanır. Böylece inisiyede fiziksel, duygusal ve ruhsal denge sağlanmış olur.

Daha sonra öğrencinin elleri alın çakraya (birleşik iken baş parmakları alın çakraya değecek şekilde) götürülür. Bu arada dirsekler iyice yanlara açılır ve öğrenci Reiki 1 e inisiye ediliyorsa sadece gereken sembol çizilir öğrencinin kalp çakrasına yollanır, öğretmen kendi kalp çakrasındaki aynı sembolü imgeleyerek çıkararak, öğrencinin sembolü ile birleştirir. Bu aynı zamanda öğretmenin öğrenci ile gümüş bir bağıdır. (Yani öğrencinin öğretmene gümüş rengi bir bağ ile bağlanması böylelikle gerçekleşir) Öğrenci Reiki 2ye inisiye ediliyorsa, gerekli semboller çizilir 3 er kez mantraları söylenir, yine öğretmenin kendi sembolleri ile birleştirilir.

Eğer öğrenci 3a ya inisiye ediliyor ise, diğer semboller ve bir de yine gerekli sembol çizilir, 3b ye inisiye ediliyorsa diğer semboller ile birlikte çift gerekli sembol çizilir ve öğretmeninki ile birleştirilir.

Daha sonra öğrencinin elleri dizlerinin üzerine konur. Artık avuç içleri yukarı doğru açık değil de dizlerinin üstünde kapalıdır. Öğretmen öğrencinin tepe çakrasına 3 kere üfler. Daha sonra da kalp çakrasına 3 kere üfler. Ve daha sonra tepe çakradan kalp çakraya, kalp çakradan tepe çakraya ve yine tepe çakradan kalp çakraya üfler.

(Bunun anlamı tepe çakradan gelen İlahi bilgilerin sadece bilinç düzeyinde kalmaması ve kalbine inmesidir) 

Ve sonra öğretmen öğrencinin önünden 2 metre kadar geriye ayrılır ve yine iki elini havaya kaldırarak teşekkür eder, yine sol elini göbek altı çakrasına koyar. Bulunduğu yerden öğrencisinin boyunca gerekli sembolü çizer, sol elini de göbek altı çakrasından kaldırıp sağ elinin hizasına getirir ve çizdiği sembolü 3 defa mantrasını söyleyerek iki eliyle sembolü iterek öğrenciye gönderir. Ve o sembol öğrenciyi içine alır. Daha sonra ellerini çırpar ve 3 defa avucunun içinden üfler. İnisiye işlemi bitmiştir. Öğrencinin omuzuna dokunarak onu tebrik edip hayırlara vesile olmasını diler.

Tüm dünya Usui Reiki otoritelerinin uyguladığı, geçerli olan inisiye şekli budur.

.

 

www.izmirliahmetkaya.com

.

BİR KİTAP HAYAL EDİN

İÇİNDEN SONSUZLUĞUN KİTABI ÇIKSIN.

 

www.dogumgunu.com.tr

www.kur-an.com

www.tanrinindogumgunu.com

.
.

Elif, Lam, Mim – Şifacının yeni sembolleri

 

Reiki uygulama sürecinde, sembollerin bir işe yaradığını düşünebilirsiniz.

Şifayı sembollerin sağladığına da inanabilirsiniz.

Bu tam olarak doğru değildir. Biyoenerji olsun, EFT olsun ya da başka enerji akışları olsun. Semboller, sembolik vazifelerdir.

Öğreti beynine bir program kaydı yapar. Şu şu sembolü görünce akışa gireceksin. Tıpkı hipnozdaki ‘sesimi duyunca uyanacaksın’ gibi bir telkindir bu. Ve o sembolü girince, akış gerçekten başlamaya başlar…

Bunun keramet sembolde değil, yukarıda sözü edilen programdadır. Deneyebilirsin. Havaya Japon harfleriyle Hon Sha Ze Sho Nen’i çizmek yerine başka bir şeyi çizebilirsin. Örneğin:

Bir ninja yıldızı…

Örnek sembol: Hon Sha Ze Sho Nen’i her nereye çiziyorsan, bu Ninja Yıldızı’nı da oraya çizdiğinde birebir aynı şeylerin yaşandığını göreceksin. Deniz yıldızını sembolleştirsen bile sonuç değişmeyecek.

O öğreti seni, bir enerji akışının varlığına ikna etti. Bunu active etmenin bir yolunun olduğunu ve o yolun da ‘ninja yıldızı’ olduğunu programladı sana. O enerji frekanslarının varlığını doğrulayarak söylüyoruz ki:

Buradan sonrasında olan gelişmeler tümüyle senin beyninin mahareti.

Düğüm atma ve düğüm çözme programı… tıpkı babanın şifreli James Bond çantasını açıp kapaması gibi. Ona 707 şifresini o Verdi. ‘707 dediğimde açıl’ programını kurdu ve sonra 3 haneli numaratörü yedi, sıfır ve gene yedi rakamlarına getirince de çanta açıldı. Şimdi o çantaya bakarak söyle bize:

707 KUTSAL BİR RAKAM MI?

Yedi-sıfır-yedi, bu çantaya sahip olan herkes için ‘MUCİZE’ yaratan 1000 ‘kutsal’ rakamdan sadece biri… ve evet, sınırlı bir farkındalık için ‘böyle yaptım hemen açıldı walla’ denecek kadar da etkili. Oysa sen, o rakamın arkasındaki mekanizmayı artık çok iyi biliyorsun. Maharetin sembolde değil, sembolü çalıştıran programda olduğunu da.

Şifrem odur diyorsan ŞİFREN odur.

Sembol budur diyorsan da SEMBOL budur.

Kimi insanların zihni, görsel olarak çalışır. Öğretinin sadece yazılı ya da sözlü boyutu onun için yeterli olmaz. Onun beyni, grafik görmek ister.

Kur’an-ı Devrim Levh-i Mahfuz, sembollere olan bu simgesel ihtiyacı görür, bilir, tanır ve saygıyla karşılar. Ve bir çağrıda bulunur. Sana bir teklif yapar.

Grafiğe, sembole ve simgeye duyduğun her ihtiyaçta, aşağıdaki Kur’an sembollerini kişisel şifren olarak belirleyebilirsin. Bu üç kod, sen spiritual yolda ilerlerken seninle aramızda ortak dil ve din birlikteliğinin varlığını koruyacaktır. Spiritüelizmin nimetlerinden İslam çatısını terketmeden yararlanmanın kapısıdır onlar. Ve binlerle sayfayla ortaya koyduğumuz bu ortak öğretide BİZİMLE birleşebilmenin, buluşabilmenin yolunu açar sana.

İHTİYACIN SEMBOLSE, SEMBOL SENİNDİR.

Bu coğrafyada ve bu ülkede doğdun, İ-S-L-A-M kelimesi, sosyal genlerine karmik yoldan işlenmiş haldedir. Çizeceğin bu semboller Japonca, Hintçe ve Sanskiritçe sembollerden daha etkin sonuçlar verecektir sana.

Sin harfi dışında, İSLAM kelimesini oluşturan 3 harf olan bu harflere ihtiyacın olduğunda, onların sana ne mucizeler yaşattığını kendi gözlerinle göreceksin…

ELİF               LAM               MİM

BU HARFLERE DİKKATLİ BAK.

YAKINDA ONLAR DÜNYANI DEĞİŞTİRECEKLER.

buRAK özDEMİR

 

.

www.izmirliahmetkaya.com

.

BİR KİTAP HAYAL EDİN

İÇİNDEN SONSUZLUĞUN KİTABI ÇIKSIN.

 

www.dogumgunu.com.tr

www.kur-an.com

www.tanrinindogumgunu.com

.

 

 

 

.

1 comment

  1. Semsi says:

    Merbalar ahmet bey bende reiki egitimi almak istiyorum yasayan tum canlilara yardimci olmak cok hosuma gidiyor bu konuyla amatorce ilgileniyorum ve insanda cok guzel bir mutluluk birakiyor bugun tesdauf eseri sizin sitenize rastladim sitenizde bu inisiyelerin ve uyumlamalarin ucretsiz oldugunu yazmissiniz uzun suredir arastirmalar yapiyorum ama malesef hic ucretsiz bu egitimi saglayana denk gelmedim ucuk rakamlardan bahsediliyor ve insan bu duruma cok uzuluyor …isi maddiyata oyle bir dokmuslerki ..size sorum sudur usta ve profesyonel bir reiki uygulayicisi olmak icin nerden nasil basliycagim bilemedim bu konuda yardimci olabilirmisiniz

Bir cevap yazın