Susuz bir çölün şakır şakır akan çeşmesi olsan kaç yazar?

 

Susuz bir çölün şakır şakır akan çeşmesi olsan kaç yazar?

“Bir yandan kanunlar indinde kızların başını örtmeye

hakkının olduğunu ölümüne savunan,

bu duruş nedeniyle yüksek bedeller ödeyen,

diğer yanda aynı kızçocuğunun dinî kurallar indinde

başını örtmeme hakkına da sahip olduğunu savunan,

bunu ölümüne savunan, bunun için de, farklı bir kesime bedel ödeyen,

bir başka düşünce yapısı daha bulamazsın.

Bulamazsın çünkü varoluşu 3 boyutuyla kavrayan düşünceler

ve onlara nefes veren mitolojik çift başlı kartallar, binyılda bir geliyorlar.

İNSANLIĞIN 50 BİN YILLIK TARİHİ BOYUNCA, DÜNYADA DEĞİŞİM ADINA, DEVRİM ADINA SÖYLENMİŞ NE VARSA DİN ADINA, SİYASET ADINA, DEVLET ADINA… SADEDLERİNE GEL VE HEPSİNİ TOPLA. SONUÇ SANA BİR KUR’AN-I DEVRİM LEVH-İ MAHFUZ VERMEYECEKTİR. MANİFESTOLAR MANİFESTOSU KUR’ANTUM LEVH-İ MAHFUZ,

DÜNYADA DEVRİM ADINA ORTAYA ATILMIŞ MANİFESTOLARIN HEPSİNİN TOPLAMINDAN DAHA ŞİDDETLİ, DAHA AĞIR, DAHA SERT, DAHA DERİN VE DAHA YÜKSEK BİR DEVRİM ŞİMŞEĞİDİR.

Tantanalı komunizm, sahipliğin çekirdeğini değiştirmeye talip toplam bir cümlelik bir sadedden ibaretti. Saymaya başla… Kur’antum Levh-i Mahfuz’un içinden 500 tane komunizm, 800 tane Fransız İhtilali, 22 Bilişim devrimi, [azıcık da saygı duruşu:] 1 tane daha da Cumhuriyet devrimi çıkar.

Dinler tarihi açısından bakalım… Kur-an’daki gizli tabakanın günışığına çıkması olgusunu, dinler tarihinin insan eliyle yapılmış ‘devrimleriyle’ bir kıyaslayalım. İznik’te bir konsey toplanmış. Yerde gökte, her yer bununla dolu, kütüphanelere sığmıyor bu konseyle ilgili ciltler. Ne yapılmış bu konseyde?

Gerçeği bulunamayan İncillerin sayısı 4e indirilmiş.

 4 sahte İncil versiyonu… Gerçeği var mı yok? 4 sahteden çıkan sesi, 1 hakikatle kıyaslamaya çalış, kulağın uğuldamaya başlar devam edemezsin. Ya da Müslümanlığın tarihine bakalım. Yüzlerce Hazret, yüzlerce evliyadan şahsiyet, binlerce cilt, onbinlerce sayfa. Sıfır fikir. ‘Peygamber öyle demek istememişti aslında’dan öteye gidememiş, kısık sesli amcazadeler. Binyılın Tefsiri ile değil yanyana, aynı kilometre kareye koyabileceğiniz var mı dinsel bir kitap?

 Filan yılda sahih olmayan şu kadar hadis tasnif edilmiş.

Kadını döveceksin. diyen hadis yerli yerinde, ama olsun. İslam’da büyük ‘devrim’ yapılmış. Yanlışları doğrularla değiştiremeden, sadece yanlışların sayısını azaltmaya devrim adı verilecekse, Kur-an’ın korku düzleminin terkedilip, aynı Kur-an’ın içinden sevgi düzleminin çıkarılmasına ne ad vereceğiz?

İslam, 1400 yılda toplasan toplasan, alim kabul edilen alim anlamında, 100 tane alim yetiştirmiş… Kur’antum Levh-i Mahfuz ise 4 yılda 50 bin alim, peygamber çocuk yetiştirmiş. İslam 1 hızdan, 175 bin hıza yükselmiş. Bu kitap için ‘yavaş’ kelimesini kullanmadan önce durup, 175 bin kere düşünmelisin. Ayrıca. Buradan sonrası, benim olağanüstü performans göstermemden çok, senin kendi 50 binlerine çiçek açmanla ilgili, bundan eminim.

 

İnsanların dilden dile ulaştırdıkları şu benzetme… Bunun çok ötesinde, bambaşka bir yerdeyiz. Mesele benim günümüzün Mevlânası olmam falan değil.

Mesele bu kitabın okuyanlarından ne Mevlanalar çıkacağı…

Susuz bir çölün şakır şakır akan çeşmesi olsan kaç yazar?

 Değil çeşme, şelale olsan çapın nedir? Bizim yeminini ettiğimiz, susuz kalmışların kabım doldu dualarını almak da değil. Biz bu çölü yemyeşil ormanlara döndürmek için içtik andımızı. Çeşmelikte gözümüz yok. Altın musluk ödülünden bana ne.

Altın hidrofor ödülü versen kimin umurunda?

Bizim aklımız fikrimiz

YAĞMUR SAĞANAKLARINDA.

KUR’AN-I DEVRİM LEVH-İ MAHFUZ ORMANLARINA.”

buRAK özDEMİR

 Sabırla okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Sevdiklerinizle sağlıklı ve uzun yaşayın.

 

www.izmirliahmetkaya.com

www.tanrinindogumgunu.com

http://www.dogumgunu.com.tr/store/levh-i-mahfuz.html

http://www.dogumgunu.com.tr/store/

Levh-i Mahfuz

Levh-i Mahfuz

Bir cevap yazın