BİR RÜYA ALGISI

BİR RÜYA ALGISI

Ruh bedenlerimiz bizim rüya olaylarımızı kullanmada oldukça seçicidirler.

Kişisel olarak, pek çok rüyanın çok fazla bilgi taşımadığı sonucuna vardık. Zihin, belirli uyku döngüleri süresince kendini dışa vuruyorsa, bu durumda sinaptik boşluklarımızdaki sinir iletimleri beyni rahatlatacak biçimde boşaltıyor demektir.

Rüyaları çeşitli şekilde sınıflandırabiliriz.

Bunlardan biri ev temizleme halidir. Bazen gece süresince o günden kalan bir çok başıboş düşünce sürüklenir, karışık ve anlamsız şeyler olarak zihinden atılır. Bunlara bir anlam veremeyiz, çünkü gerçekten hiç bir anlamı yoktur.

Diğer yandan, rüyaların daha algısal bir yönü olduğunu hepimiz biliriz.

Bu hali ince bir çizgiyle ikiye ayırabiliriz:

PROBLEM ÇÖZME ve SPİRİTÜEL.

Rüyaların bir sonucu olarak gelecekteki bazı olaylar hakkında

bir önsezide bulunan insanlar vardır.

Zihin halimiz rüyalarla değiştirilebilir.

Yaşamımızın en stresli dönemlerinden biri, sevdiğimiz bir kişinin sevgisinin sonsuza kadar bizden alındığını düşündüğümüz yas dönemlerinde görülür.

Bu büyük üzüntüden neredeyse tek kurtuluş, uyku süresince gerçekleşir. Keder içinde yatmaya gider ve yine acıyla uyanırız, ama bu arada bir bilmece vardır.

Bazı sabahlar, kaybımızla başa çıkma konusunda içimizden yükselen iyi bir fikir ile uyanırız. Rüyalarda görülen imgeler bize ileri doğru gitmenin yollarını öğrettiği için rüyalar yoluyla problem çözme, zihisel bir kuluçka sürecidir.

Peki bu içgörü bizim dışımızda bir yerden geliyor olabilir mi?

Rüyalar ruh hali hakkında bir şeyler açığa vuruyorsa, bu durumda rüyayı dokuyan kişi büyük olasılıkla duygusal sıkıntımız için yardımcı olacak suflörler olarak bize bir çağrı yapmış demektir.

Spiritüel rüyalar, çözüm konusunda bize yardımcı olmak için elçi olarak gelen rehberlerimiz, öğretmen ruhlar, şifacı ruhlar ve ruh eşlerini içerir. Bu şekilde yardım almamız için mutlaka büyük bir üzüntü içinde olmamız gerekmez. Bu spiritüel rüya karışımında, ruh dünyası da dahil olmak üzere, başka fiziksel ve zihinsel dünyalardaki deneyimlerimizle ilgili anıları da hatırlarız.

Kaçınız havada uçabildiğiniz ya da suyun altında kolayca yüzebildiğiniz

rüyalar görmüştür acaba?

Bu mistik anılar, başka gezegenlerdeki ya da başka galaksilerdeki zeka sahibi uçan ya da suda yaşayan varlıklar olarak geçirilen hayatlar hakkında bilgiler içerir. Sıklıkla bu tür rüyalar bize önceki hayatlarımızla şimdiki hayatlarımız arasında karşılaştırmalar yapmak için kapılar açan sembolik ipuçları sağlar.

Ölümsüz ruh karakterimiz misafir olduğu bedende çok büyük değişiklikler göstermez, bu yüzden bu karşılaştırmalar çok da garip değildir.

En önemli farkına varmalarımızdan bazıları şimdiki bedenimizi kazanmadan önceki deneyimlerden kaynaklanan olaylar, yerler ve davranış örüntüleri hakkındaki birbirini takip eden rüyalardan çıkar.

Ruh beden olarak yeniden bedenlenmeye hazırlanırken, rehber ruhumuz yeni yaşam sözleşmemizin önemli yerlerini bizlere pekiştirtir. Yeni yaşamımızda bazı roller alacak olan kendi grubumuz ve diğer kümelerden ruhlarla bir araya gelme ve etkileşim kurma işlemi ruhlar dünyasının olmazsa olmaz bir parçasıdır. Bu bedenlenmeye hazırlık sınıfına dair anılar umutsuzluğun karanlığı içinde, özellikle de hayatta çok önemli bir ruh eşi kaybedildiğinde, bir ışık yakacak şekilde rüyalarımızda pekala tetiklenebilecektir.

Rüyalar bastırılmış istekleri ve korkuları dışa vurur, ama aynı zamanda illüzyon ya da fantazi olmayan kaçınılmaz gerçekleri de ifade edebilir.

Bazen bu gerçekler rüyalarımızda metaforik bulmacalar biçiminde ifade edilir ve arşetipik imgeler olarak gösterilir. Rüya sembolleri kültürel olarak genellenir, rüya tabiri sözlükleri de bu genellemelerden bağımsız değildir.

OYSA BİR RÜYANIN ANLAMINI BETİMLEMEK İÇİN HERKES KENDİ SEZGİSİNİ KULLANMAK DURUMUNDADIR.

Bir rüya algısı genellikle uyanıkken yaşanan bir deneyim kadar gerçektir.

Ruh dünyasındaki ruhlar için zaman daima vardır.

Dolayısıyla fiziksel olarak hayatımızdan ne kadar zaman önce çıkmış olduklarına bakmaksızın, sevdiğiniz kişiler hala şimdiki gerçeklikte olduklarının farkına varmanızı isterler.

HAYATINIZIN HERHANGİ BİR ALANINDA İYİLEŞME İSTİYORSANIZ VE BU ÇALIŞMAYA İSTEKLİYSENİZ, SİZ DE MUCİZELERLE KARŞILAŞACAKSINIZ.

Bizler LEVH-İ MAHFUZ yüzyılında

sizlere bu farkındalılığı yaşatmak için ;

SİZİ ÖZÜNÜZLE tanıştırmak için;

REİKİ uyumlamalarıyla buradayız.

 

Ahmet Kaya 

REİKİMASTER/TEACHER

www.izmirliahmetkaya.com

www.tanrinindogumgunu.com

Bir cevap yazın