Şimdilerde camiler hep gömüyor

Şimdilerde camiler hep gömüyor.

“Levh-i Mahfuz’da İslam, entegre bir spiritual tesistir. Islam, multi-disipliner, entegre bir öğretidir. One stop shoppingdir. Tek noktadan alışveriş… Içeride her ihtiyacın olan vardır. Islam kendi yogasına sahip bir mistik felsefedir.

Kendi ŞİFA öğretisi, LEVH-İ MAHFUZ TIBBI vardır. Bu yolculukta ihtiyaç duyduğun herşey içeride bulunur. Islam kendi yogası olan bir REİKİdir.

Spiritual yolda ihtiyacın olanları bulmak için o kadar çok dükkana girersin ki, yolculuğa vaktin kalmaz. Bir insan, hem spiritual yolculuğa çıkıp hem de aynı anda hırslı bir kariyer izleyemez. Ikisini aynı anda yapacak mecalin kalmaz.

Mistik yol senden ömrünü ister. Islam ise sana ömrünü verir.

Hakikatin gerçek İslamı, araçların amaçlaşmasına asla izin vermediği için, hem arayışı, hem de “hırslardan arınmış” hedeflerle dolu bir kariyer sahibi olabilirsin.
Islam, mevcut ortamında, mevcut dünya düzeninin içine kadim bir dünyayı inşa etmenin yoludur.

Bir gün İslam için Maserati’ni satacak ve kendini dağlara vurmak üzere şehirden kopup ayrıldığında, çaldığın o kapıdan duyacağın ses seni şaşırtmamalıdır:-     hayrola?

Islam-ı Kur’antum-Levh-i Mahfuz, kentli bilgeler yetiştirir. Devrimler
için bütün imkanlarını sana seferber kılar.
Buna karşın kaçışlarını asla desteklemez.

Islam’ın entegre spiritual bir tesis olmasının bir tezahürü de, caminin orjin-al varlığıdır. Cemaa’nın camisi, “buluşturan”dır. Sadece Müslümanları değil. Cami, aynı zamanda disiplinleri de buluşturandır.
Ölülerin neden camilerde yıkandığını merak ederdin.

İnsanlar eskilerde camilerde ŞİFA bulurdu. Orada ağlar, orada gülerdi. İslam, camilerini bugünün AVM konseptinde hazırlamıştı. Içinde tuvaleti, çeşmeleri, meditasyon köşeleri, sohbet ortamları, ŞİFA dizilişleriyle cami, gerçek anlamda buluştururdu.

Müslümanlığın içindeki SEVGİ, gün geldi ve akmaz oldu ve ŞİFA kanalları kesildi. Eskilerde İslam çok büyük oranda yaşatır, sadece başaramadığı az sayıdaki vaka, aşağıda yıkanır ve kişi gömülürdü.

Şimdilerde camiler hep gömüyor…

Camilerin, cemaa ruhu, artık evlere Levh-i Mahfuz’la, Kur’an-ı Devrim’le ulaşıyor.”

buRAK özDEMİR

www.izmirliahmetkaya.com

www.tanrinindogumgunu.com

http://www.dogumgunu.com.tr/store/levh-i-mahfuz.html

http://www.dogumgunu.com.tr/store/

Bir cevap yazın