BEDENİN, ZİHNİN YA DA RUHUN GELİŞİMİ DEMEK

Ahmet KAYA

BEDENİN, ZİHNİN YA DA RUHUN GELİŞİMİ DEMEK…
Insanoğluna, yeryüzü deneyiminde yararlı olabilecek geçmiş yeryüzü yaşam bilgileriyle birlikte gezegen yaşamlarıyla ilgili astrolojik etkilerin bilgileri de verilir. Bilinmesi gerekir ki, ruh bedenin çeşitli gezegen ortamlarında geçirdiği yaşamların etkisi, gezegenlerin uzaydaki konumundan kaynaklanan etkilere gore çok daha belirleyici olurlar.
Insanın üzerinde görünen etkilerin kaynağı;
Ay’ın Kova burcunda olması ya da Güneş’in Oğlak’ta, Venüs ya da Merkür’ün şu ya da bu ev-burç içinde olmaları ya da Ay ve Güneş burcuna girmiş olmaları ya da göklerde bir gezegenin şu ya da bu konuma sahip olması değil, ruh bedenin o konumda , o gezegen ortamında yaşamış olmasıdır. Yani kimi gezegenlerin kimi insanları yeryüzünde daha güçlü biçimde etkiliyor olmasının nedeni budur.
Çünkü bir bedenin, zihnin ya da ruhun gelişimi demek, deneyimlerin yaşanmış olması demektir.
Alınan bir etkiye rağmen ruh ya da varlığın farklı bir davranış sergilemesi ya da olması gereken olumlu davranışı değiştirmek üzere irade gücünü kullanması fazlasıyla önem taşımaktadır. Bu özgür irade gücü, erkeğe ve kadına Yaratan tarafından armağan edilmiştir. Özgür İRADE Yaratan ile bir olma yeteneğimizin bir göstergesidir. Dolayısıyla, varlık ya da ruh bedenin güneş sistemi içindeki gezegenlerden topladığı tecrübe ya da bu gezegenlerdeki yaşamlarından kaynaklanan zihne ait içsel güdüler, insanın özgür iradesine bağlı olarak hayata geçirilmektedir.
Ruhsal davranışlarınızı tek tek ele almakla başlayın. Öncelikle RUHSAL konularda nelere inandığınızı düşünün. Yasa koyucunun verdikleriyle yetinin, başka şeylerle oyalanmayın. LEVH-İ MAHFUZ bu ruhsal yolculuğunuzda sizin başucu kitabınız olacaktır.
Kendi yüreğiniz ve zihninizde belirli bir düzen tutturmadan Tanrı’dan yardım beklemeyin. Çünkü sizi kurtaracak olan şey kendi davranış ve kişisel çalışmalarınızdır.
Başkalarına nasıl davranmak gerektiğini öğrendiğiniz zaman hem fiziksel hem de zihinsel olarak kendinize yardım etme yolunu da bulmuş olursunuz. Bunu gerçekleştirince yaşama bakış tarzınız tümüyle değişmeye başlayacaktır.
Başkalarının ne söyleyeceğini
ya da ne yapacağını sorgulamayı bir kenara bırakıp, tüm bilgelik ve esirgeyiciliğiyle Tanrı’nın, yeryüzünde bir tanık olma fırsatını size, nasıl ve niçin verdiğini keşfetmeye çalışmalısınız.
Bunu bulduğunuz zaman doğru bir başlangıç yapmış olursunuz. Çünkü ruh bedenin biçim aldığı yer ZİHİNdir. Zihin yapı ustasıdır. Fiziksel beden daha sonra ortaya çıkar.
Bizler LEVH-İ MAHFUZ yüzyılındayız.
Tarihin, herşeyin kolayca olmasını istediğimiz bir noktasındayız. Kolaylığa çok değer veriyoruz. Her şeyi iyileştirip düzeltecek bir HAP istiyoruz. Yaşamımızın ve çocuklarımızın yaşamının acısız geçmesini istiyoruz. Peki, yeni bir diyeti, yeni bir ilacı ya da yeni bir dini denerken gerçekte ne arıyoruz? İşler istediğimiz gibi kolayca ve mükemmel gitmeyince cesaretimizi kaybediyoruz.
(Edgar Cayce’e sohbeti için teşekkür ederiz.)
HAYATINIZIN HERHANGİ BİR ALANINDA İYİLEŞME İSTİYORSANIZ VE BU ÇALIŞMAYA İSTEKLİYSENİZ, SİZ DE MUCİZELERLE KARŞILAŞACAKSINIZ.
Bizler LEVH-İ MAHFUZ yüzyılında
sizlere bu farkındalılığı yaşatmak için ;
SİZİ ÖZÜNÜZLE tanıştırmak için;
REİKİ uyumlamalarıyla buradayız.
Ahmet Kaya
REİKİMASTER/TEACHER
0555 310 00 70

 

Levh-i mahfuz – tdg – kdk

 

Bir cevap yazın