İÇ HUZUR ve SPİRİTÜELLİK

 

İÇ HUZUR ve SPİRİTÜELLİK

Her birimiz diğer herkesten farklı, benzersiz bir varlık olduğumuz için,

iç huzuru isteyenlerin kendi spiritüelliklerini bulmaları

yine kendilerine düşer.

Kendimizi tamamen başkalarının deneyimine dayanan inanç sistemlerine gore ayarlarsak, bize gore bu süreçte kendi bireyliğimizden bir şeyler kaybederiz.

KENDİNİ KEŞFE VE KURUMLARIN DOKTRİNLERİ TARAFINDAN TASARIMLANMAMIŞ KİŞİSEL BİR FELSEFE BİÇİMLENDİRMEYE GİDEN YOL, ÇABA GEREKTİRMEKLE BİRLİKTE ÖDÜLLERİ BÜYÜKTÜR.

Bu amaca giden bir çok yol vardır; bunlar kendine güvenmekle başlar.

“rasyonel olan da irrasyonel olan da aynı anlayışa götürür.

Işin aslı, alınan yol pek de mesele değildir; varma iradesi yeterlidir.”

 

Yeryüzü labirentinde yol alırken, öte dünyaya ilişkin vizyonlar her birimizin  içinde bir mabed olarak bulunmaktadır. Ebedi ve ezeli evimize ilişkin bu küçük parçaları açığa çıkarmadaki güçlük, yaşamın insanın dikkat dağıtıcı öğelerinin oynadığı rolün hiç de küçük bir rol olmamasıdır.

Hayatı, hiçbir soru sormayıp sonunda olması gereken şeyin olacağını varsayarak olduğu gibi Kabul etmek kötü bir şey değildir. Bununla birlikte, daha fazlasını bilme arzusunda olanlar için, hayatı basitçe Kabul etmek hiç bir şekilde tatmin edici olmaz. Bazı yolcular için, canlı olmanın bir anlamı olacaksa, bu, hayatın gizemlerine dikkati gerektirir.

Kendi spiritüellik yolumuzu arayış sırasında,

“Hangi tür davranışsal yasaya inanacağım”

Sorusunu yöneltmek akıllıca olacaktır.

Bununla birlikte, ölümden sonra dini ilişkilerimizle değil, kendi davranış ve değerlerimizle değerlendiriliriz. Ayrıca ruhsal dünyada, kendimizden çok başkaları için ne yaptığımızla ölçülürüz.

Iç huzur yoksa, hangi tür spirituel bağa sahip olduğumuzun da önemi yoktur. Yukarıda dinleyen hiç kimse olmadığı için, spiritual rehberlik almaksızın, hepimizin tek başına olduğu görüşüne inanarak kendi iç gücümüzden ayrıldığımızda yaşamla da bağlarımız kesilir.

Spirituel algı bireysel bir arayış olmalıdır, aksi takdirde hiçbir anlamı yoktur.

Biz büyük ölçüde kendi o anki gerçekliğimizden etkileniriz ve çok uzağı görme gerekliliği olmaksızın her defada bir adım atarak bu gerçekliğe gore davranabiliriz. Yanlış yöndeki adımlar bile bize bir şeyler öğretmek için tasarımlanmış bir çok yola dair içgörü kazanmamızı sağlayabilir.

RUH BENLİĞİNİ FİZİKSEL ÇEVREMİZLE UYUMLU HALE GETİRMEK İÇİN, BİZE BURADA OLMAMAMIZIN NEDENLERİNE YÖNELİK ARAYIŞTA ÖZGÜR İRADEYİ KULLANMA SEÇENEĞİNİN ÖZGÜRLÜĞÜ VERİLİR.

Yaşam yolunda, yaşamın mutsuzluk getiren aksaklıkları için diğer insanları suçlamadan kendi kararlarımızın tüm sorumluluğunu almak zorundayız.

Görevimizde etkin olmak için,

her mümkün olduğunda

başkalarına kendi yollarında yardımcı olmamız beklenir.

Başkalarına yardım ederek kendimize de yardım ederiz.

Tamamen kendimize dalacağımız bir ölçüde kendi benzersizliğimizi beslediğimizde başkalarına el uzatmak da engellenmiş olur.

SİZE BU BEDEN BİR ŞANS ESERİ VERİLMEMİŞTİR.

Sizin için spiritual danışmanlar tarafından seçilmiştir ve siz, sunulan başka bedenleri de gözden geçirdikten sonra, şu anda sahip olduğunuz bedeni Kabul etmişsinizdir. Dolayısıyla, koşulların kurbanı değilsiniz.

Yaşama seyirci kalan biri değil ona aktif olarak katılan biri olmak için bedeninize emanet edilirsiniz.

Bu yaşam akdini Kabul ettiğimiz, bunun da yeryüzünde oynadığımız rollerin aslında bizden daha önemli olduğu anlamına geldiği düşüncesini göz ardı etmemeliyiz.

Bu yüzyılda karşı karşıya olduğumuz şey,

materyalizmin hakim olduğu aşırı kalabalık bir toplumda

insanın itibarının ve bireyliğin aşınmasıdır.

Küreselleşme, kentsel yayılım ve büyüklük,

yalnızlık ve memnuniyetsizliğin formulü olmuştur.

HAYATINIZIN HERHANGİ BİR ALANINDA İYİLEŞME İSTİYORSANIZ VE BU ÇALIŞMAYA İSTEKLİYSENİZ, SİZ DE MUCİZELERLE KARŞILAŞACAKSINIZ.

Bizler LEVH-İ MAHFUZ yüzyılında

sizlere bu farkındalılığı yaşatmak için ;

SİZİ ÖZÜNÜZLE tanıştırmak için;

REİKİ uyumlamalarıyla buradayız.

 

Ahmet Kaya 

REİKİMASTER/TEACHER

www.izmirliahmetkaya.com

www.tanrinindogumgunu.com

1 comment

  1. Açıklama yolunuzu gerçekten seviyorum. İyi yaptın!

Bir cevap yazın