Mistik kostik, biz size küstük

Mistik kostik, biz size küstük… Başak’ın yazısı…:)

“Normal çocukların ip atladığı tarihlere rastlar mistik kitapları okumam…
Ben ve ailesi mistik her ana baba evladının başından geçenlerdir bunlar biraz.
Sayımız az olsa da bunları yaşayanlar vardır… İşte Şimdi tam zamanı. Pembe bulutlar ve ışık çemberlerine ayna tutmanın tam yeri ve tam zamanı.

Evlerde bucak bucak saklanan Bilinmeyen ansiklopedilerini gizli gizli, dehşetle okuyuş… Fotokopi fotokopi celseler, düşünce güçleri, bilinç kılavuzları. Bir ortaokul kızcağızı beyni ne anlıyorsa deli gibi okuyuş.

Er geç yakalandım tabii her yaramazlık yapan velet gibi : )  Annemin bana kızacağını düşünürken,elimden tutup beni toplantılara götürmeye başladı. (xx derneği)
Mutlu mesut bir ortaokul talebesi olarak bir yandan okula gidiyor, bir yandan Allah’ı anlamaya çalışıyordum. Sosyal hayatta bir öcü olarak sunulan yücelik, dernekte Sonsuz sevgiydi ve annemin her zaman tekrarladığı şey ise O bizi sevgisinden varetti idi.

İşin sevgi kısmına tam kendimi kaptırıyordum ki öcü Tanrı masalları karşıma hortluyordu bööö diye.  Öğretmenlerim,komşular,vs…
İkisi arasında denge kurduğumu sandığım anda ise bir skandal yaşadık. Gittiğimiz dernekteki amca bize kendi kitaplarından başka kitap okunmayacağını söylüyordu. Dediğine göre en yücesi oydu. Başka bir şeye ihtiyaç yoktu…. Bu o derneğin kapısından son girişimiz ve akabinde çıkışımızdı : )

Çok geçmeden reiki ile tanıştık. Ailemin master olmasından sonra ben de uzun bir eğitimden sonra master oldum. İtiraf etmeliyim ki mistiszm enerjileri içinde tattığım en güzel enerjidir lakinnnnnnnn ah şu masterlar yok mu : )
Hiçbir zaman iddialı olmadığım bu kolda birdenbire çok büyümüştüm oysa ki ben kendine reikiciydim .
Tanıyan herkes bilir ki bana zor kullanmadan reiki verdirmek bi mucizeydi. Sanırım reiki olayını çok kişisel almıştım : ) İyi de yapmıştım .

Camiaya girmemle beraber spiritüalizmin ego celseleriyle karsılasmam bir oldu. Kimsiniz den necisiniz e transit geçiş yapmıştım.

_Ben 3. ün a sıyım.
_AAA şekerim niye sölemiyosun inisiye ederdim hayrına
_AA mualla sen master mısın ki
_Ne sandın canikom ha haytt

Gibi zeka düzeyi 0_12 yaş seyreden ve Allahın vermiş olduğu evren enerjisiyle birbirini gırtlaklamak üzere olan bi milyon tane kadınla tanıtsım (ağırlıklı kadın : ))
Bir zaman sonra gün yapar gibi reiki yapan hanımları bu da kesmez oldu. Çünkü modası geçmişti!

Ailevi ve sosyal çevremden dolayı nereye elimi atsam bişeyin mastırına denk geliyordu. Allah için hiçbirini alacağım diye yırtınmadım ama hepsi önüme çıktı tek tek. Tek farkı reiki hariç hiçbirini kullanmamam olmuştur. İsabet etmişim.

Sosyetik masterlarımızı reiki artık kesmiyordu dedim ya, bu sefer ra sheeba ya sardılar ekipçe. Ra sheeba hakkında kimsenin bilgisi yoktu ama herkes birden moda masterı olmuştu. Sonra kafes, sonra element, kryon, solara,sonra dikşa ve bilimum spirirtüel şaşaa : )

Teknik gözle bakıldığında İstanbulda rahat 40.000 kişinin bulutlarda uçması gerekiyordu ama makus talih öyle değildi.  : ) Enerjileri ego çakralarından aldığını düşündüğüm bu gürühun son numarası ise 12 kişilik el ele tutuşan çemberler halinde gökten yardımcılar indirmek mealinde bir şey. Bir beriki insandan sonra kafadan bacaklılara dönüşüp tekamül edeceğimizi söylüyor.  Anlayacağınız mistik camia pilot konumunda. Ciyuvvvvvvv kim tutar sizi  : )

Sadece böyle olup zararsız olsalar neyse. Bu yazıyı yazmamıza gerek bile olmayabilirdi . Ne güzel el ele tutuşup tekamül ederlerdi,biz de izlerdik : ) Asıl sorun olmaya başlayan nokta Allahın enerjisine kanalize olarak, olmayanları ezenler noktasıdır ki bunun tarikat şeyhinden bir farkı yoktur.

Bu insanların çoğu Tanrısal olmayı Tanrı olmayla karıştırmış,ortaya Tanrı olduğunu sanan birsürü mistik tarikat şeyhi çıkmıştır. Bu noktada spiritüel yol kirlenmiştir, kirletilmiştir.

Allahın kullanmamız için verdiği şifa ve benzeri enerjilerde benimki seninkini döver ben daha çok enerjiciyim, yok ben enerji ejderhası böcücüsüyüm, yok ben pembe balık şeysiciyim, ben beyaz kartal obasındanım, yok efendim benim kulak memesi çakram da açık bi çarparsam durumuna girilirdiği zaman ister istemez bu yol şu yolu davet etmiştir.

_Benim enerjimi Allah yolladı.
_Benim enerjim daha güçlü bunu başka bir Allah yolladı.
_Benim Allahım seninkini döver’!
_BENİM ALLAHIM
_BENİM TANRIM
_BENİM’!……

Bilmem anlatabildim mi?
: )
Arınmayla dolu olan bir yolda ayağımıza dolanan putlar bundandır. Sadece bir nebze açıklık getirmeye çalıştım işin taa göbeğinde biri olarak.  : ) Tabii ki bitmedi…
Sevgiler

Başak Üstündağ
Not:Bu yolda edebiyle ve nuruyla yürümekte olan ve hiç bozulmamış dimdik insanlar vardır pekala ailem de çok büyük şanstır ki bunlardan biridir. Böyle dostlarımızın üzerine alınmamasını canı gönülden rica ederim. Onları tenzih ediyorum : )”

Başak Üstündağ

www.tanrinindogumgunu.com
http://www.dogumgunu.com.tr/store/levh-i-mahfuz.html
http://www.dogumgunu.com.tr/store/

Bir cevap yazın